Okres wypowiedzenia a nowa praca

0

Tak się składa, że zamierzam się ewakuować z obecnej firmy. Problem jest taki, że z powodu braku programistów, management nie zgadza się na rozwiązanie umowy za porozumieniem i będę musiał odsiedzieć jeszcze trzy miesiące.

Zastanawiam się czy warto już teraz szukać nowej roboty czy czekać np. miesiąc do końca umowy. Jakie macie z tym doświadczenia? Firmy są skłonne np. podpisać umowę, która się zacznie za 2 miesiące? Nie chciałbym nawysyłać CV, a potem zostać od razu skreślonym z powodu tego, że będę dostępny za jakiś czas.

Mam 3 lata expa, więc z czystym sumieniem planuję aplikować na mida.

5
adamo51 napisał(a):

Zastanawiam się czy warto już teraz szukać nowej roboty czy czekać np. miesiąc do końca umowy. Firmy są skłonne np. podpisać umowę, która się zacznie za 2 miesiące?

Warto. Są skłonne.

Nie chciałbym nawysyłać CV, a potem zostać od razu skreślonym z powodu tego, że będę dostępny za jakiś czas.

Firmy na 1 rozmowie hrowej pytają o Twoją dostępność i potem decydują czy będą kontynuować rekrutacje.

1

Kilka dni temu opisałem sytuację kumpla, który zmieniał pracę - konkretnie chodzi o ten wpis: Jak negocjować wynagrodzenie przy walce o stołek robola?

U niego było tak, że miał 3 miesiące wypowiedzenia. Dwa przepracował, a na trzeci wybrał zaległy urlop i się w firmie nie pokazał. Nowej firmie powiedział, że jest dostępny za 3miesiące i nie było żadnego problemu. W sumie to nie było z tym problemu w obu firmach, które go chciały. Także ze spokojem, zacznij szukać już teraz. Jeśli będą Tobą serio zainteresowani to poczekają.

2

Jeśli zdalnie, to można powiedzieć że ma się 1 miesiąc wypowiedzenia, i przez 2 miesiące pracować na 2 etaty ;> W końcu na wypowiedzeniu nie można się przemęczać.

0
Pinek napisał(a):

Jeśli zdalnie, to można powiedzieć że ma się 1 miesiąc wypowiedzenia, i przez 2 miesiące pracować na 2 etaty ;>

A zakaz konkurencji?

2
KamilAdam napisał(a):
Pinek napisał(a):

Jeśli zdalnie, to można powiedzieć że ma się 1 miesiąc wypowiedzenia, i przez 2 miesiące pracować na 2 etaty ;>

A zakaz konkurencji?

Zakaz konkurencji zazwyczaj dotyczy faktycznej konkurencji, czyli faktycznie usług na rzecz firm, które robią to samo albo wykonywania usług bezpośrednio na rzecz klienta (w przypadku outsourcingu). Nawet na UoP nie ma wyłączności, w szczególności nie trzeba informować pracodawcy, że pracuje się gdzieś indziej.

1

Jest pewna zaleta "czekania" na nową pracę będąc na wypowiedzeniu. Znajomy tak zrobił. Po prostu firma, do której miał przejść dała mu listę zagadnień które w trakcie tych 2-3 miesięcy miał ogarnąć. Dzięki temu wdrożenie - mając już przerobione podstawy - było szybsze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1