Tworzenie i edycja wpisów i komentarzy

Ten artykuł opisuje tworzenie i edycję wpisów i komentarzy na mikroblogach.

***

Na swoim mikroblogu użytkownik może zamieszczać wpisy i dodawać komentarze do nich. Na mikroblogach innych użytkowników może dodawać komentarze.

Tworzenie i edycja wpisów

Tworzenie wpisu

Użytkownik może utworzyć wpis na swoim mikroblogu, korzystając z formularza tworzenia lub edycji wpisu. Jest on dostępny w widoku mikroblogów, w dwóch miejscach:

  1. w zakładce "Wszystkie wpisy",
  2. w zakładce "Moje".

Korzystanie z tego formularza jest podobne do korzystania z formularza tworzenia lub edycji wątku. Główna różnica jest taka, że wpisy nie posiadają tytułów (w przeciwieństwie do wątków). Więcej informacji: artykuł Tworzenie i edycja wątków, postów i komentarzy, sekcja "Tworzenie wątku".

Edycja wpisu

Użytkownik może edytować dany własny wpis, naciskając przycisk z etykietą "Edytuj" w menu edycji tego wpisu. Po naciśnięciu przycisku w miejscu wpisu pojawia się formularz tworzenia lub edycji wpisu. Korzystanie z tego formularza jest podobne do korzystania z formularza tworzenia lub edycji wątku. Główna różnica jest taka, że wpisy nie posiadają tytułów (w przeciwieństwie do wątków). Więcej informacji: artykuł Tworzenie i edycja wątków, postów i komentarzy, sekcja "Tworzenie wątku".

Tworzenie i edycja komentarzy

Tworzenie komentarza

Użytkownik może utworzyć komentarz do danego wpisu, korzystając z formularza tworzenia lub edycji komentarza do wpisu. Formularz ten zawiera:

  1. pole edycji treści komentarza;
  2. przycisk z ikoną udostępniania treści (strzałka wychodząca z kwadratu), umożliwiający utworzenie komentarza.

Poza skorzystaniem z wyżej wymienionego przycisku, komentarz można także utworzyć, naciskając skrót CTRL+ENTER. Uwaga: przed naciśnięciem skrótu należy się upewnić, czy pole edycji w formularzu posiada fokus (tzn. czy widać w nim migający kursor).

Edycja komentarza

Użytkownik może edytować dany własny komentarz, wybierając pozycję "Edytuj" w menu tego komentarza. Pozycja ta zawiera ikonę ołówka z kartką. Po wybraniu pozycji komentarz zostaje przekształcony w formularz tworzenia lub edycji komentarza do wpisu (patrz wyżej).

Zobacz też

0 komentarzy