Wątek przeniesiony 2017-07-20 14:07 z Kariera przez somekind.

Poszukuję ekipy do stworzenia gry PC

0

[Jeżeli nie można umieszczać tutaj takich ogłoszeń to przepraszam]
[OFERTA PŁATNEJ PRACY]

Witajcie!
Poszukuję ekipy do stworzenia gry komputerowej. Gra którą chcę zlecić do wykonania będzie karcianką. Rozgrywka będzie oparta na poruszaniu się po planszy i walce z przeciwnikami ONLINE. Gracze będą używać kart w rozgrywce i która z nich będzie lepsza wygrywa. Zasady bardzo proste a sama rozgrywka dynamiczna. W samej rozgrywce będzie kilka animacji. Nie będzie to jakoś szeroko rozbudowana gra ale będzie wiele możliwości na wygranie z przeciwnikiem.

Czy są tutaj jakieś osoby które chciałyby poznać trochę projekt i możliwie rozpocząć współpracę?

Szukam od razu całego zespołu. Jeżeli skrzyknie się kilka wolnych strzelców to dla mnie żaden problem.

Sam nie zajmuję się programowaniem, grafiką czy muzyką. Zlecić chcę stworzenie gry od podstaw do samego końca wraz z późniejszymi zmianami.

Jeżeli są osoby zainteresowane proszę pozostawić swój adres e-mail i krótką wiadomość w jakich projektach brałeś udział bądź napisać PW.

Pozdrawiam!

0

Jestem trochę hobbistycznie z branży więc mam parę pytań.

  1. Czy masz świadomość czasu i budżetu potrzebnego na zrobinie takiej gry online na PCta ?
  2. Jeżeli liczysz na wewntualną darmową pomoc od ludzi, czy wiesz jak trudno zachęcić ludzi do programowania za darmo, a jak już Ci się uda, to szybko mogą się zniechęcić i odejść ?
  3. Rozpoznawałeś rynek i wiesz, że konkurencja jest mordercza i poniesiony przez Ciebie nakład finansowy może się nie zwrócić ?

Brałem udział w 2 takich projektach i wykonywałem jest oprócz podstawowej pracy. To jest męczące (praca po pracy), więc do pomocy garną się najczęściej studenci i czasami uczniowie. Problem jednak wtedy jest taki, że złożona gra jaką jest karcianka online ma niskiej jakości kod, ergo słabo się sprzedaje.

Powyższe uwagi są też wynikiem obserwacji wątków reddit'owych, gdzie ludzie szukają różnych programistów do pomocy (np https://www.reddit.com/r/INAT/ albo https://www.reddit.com/r/gameDevClassifieds/ )

Życzę jednak, by Ci się udało !

0

Witaj lighting!
Dziękuję za odpowiedź. Może faktycznie źle napisałem w ogłoszeniu.
Praca oczywiście PŁATNA. Budżet na projekt jest spory i nie będzie problemu z finansowaniem.
Grą którą wymyśliłem nie ma konkurencji w tej dziedzinie ponieważ jeszcze takiej nie ma. Chodzi o tematykę oczywiście ponieważ same karcianki są.

Jak pisałem. Nie znam się na projektowaniu i ile czasu może to zająć. Wydaje mi się że nie będzie to kilka lat bo sama gra nie będzie miała wielkich światów i innych cudów. Będzie prosta.

0

Poza tym ciężko utrzymuje się projekt żeby każdy coś robił. Jedni robią dużo inni mało a są jeszcze osoby które nic nie robią.

Jeżeli znajdziesz już grafików to chętnie się dowiem więcej.

0

Dlatego najlepiej chciałbym cały zespół. Zlecić im zadanie i niech tworzą. A to czy ktoś będzie pracował godzinę dziennie czy 10h to "nie moja sprawa". Będzie podpisany kontrakt i płatne wynagrodzenie.

0

na kompa będzie ciężko coś sprzedać, bardziej na androida można coś wydać i co ważniejsze osiągnąć zysk

0
czysteskarpety napisał(a):

na kompa będzie ciężko coś sprzedać, bardziej na androida można coś wydać i co ważniejsze osiągnąć zysk

W późniejszym terminie będę nad tym myślał. Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Rozgrywka będzie zbyt rozbudowana aby "zmieścić" to na telefonie. Celuję w PC a w miarę sukcesu oczywiście podejmę próby na telefony.

0

zwykle ludzie robią tak, ze wydają jedną dwie gierki, nie tyle żeby grubo sprzedać, co zbudować sobie odbiorców i zaufanie, a potem rzucają lepszy produkt i jakieś płatności, tak to myślę zginiesz w tłumie podobnych aplikacji i tyle z tego będzie...

0
czysteskarpety napisał(a):

zwykle ludzie robią tak, ze wydają jedną dwie gierki, nie tyle żeby grubo sprzedać, co zbudować sobie odbiorców i zaufanie, a potem rzucają lepszy produkt i jakieś płatności, tak to myślę zginiesz w tłumie podobnych aplikacji i tyle z tego będzie...

Gra będzie free2play z mikropłatnościami. W samej grze będzie sporo nagród rzeczowych które będzie można zdobyć za wygranie danej rozgrywki. Nie piszę więcej publicznie na chwilę obecną.

0

Wydaje mi się że @czysteskarpety ma trochę racji z platformami mobilnymi. W przypadku gier mobilnych łatwiej jest zdobyć potencjalnych klientów. Sam jestem iOS developerem i posiadam doświadczenie z wykorzystaniem SpriteKit'u. Jak byś potrzebował iOS developera to zapraszam do kontaktu [email protected]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1