Kupno auta 2022

1

Jak teraz kupic samochod w miare najtanszym kosztem? Do tej pory kupowalem auto w przedziale 20-25000zl wrzucalem w naprawe 5000zl i jezdzilem te 4-6 lat bez problemow.
Aktualne mozliwosci to leasing firmowy/prywatny. Jak czytam o dodatkowych oplatach i narzucaniu ubezpieczyciela to odpuszczam temat.
Leasing na firme w ktorej mam umowe o prace. Z mojego wynagrodzenia brutto bedzie odciagana rata leasingu. (limit kilometrow + wielka strata na przepaconym pojezdzie)
Przejscie na B2B i wrzucanie kosztow uzytkowania.
Kupno za gotowke i juz po 5 latach pogodzic sie z -50% wartosci?

Jak to u was wyglada?

1

B2B i leasing. A warunki to zależy do jakiej kwoty. Jak do 100 tysięcy to najlepiej chyba wpłata ~30% wartości auta, reszta rozłożona na 3 lata i wykup za 1%. Ja tak zrobiłem. Za rok mi się kończy i chciałbym coś mocniejszego i pewnie wezmę coś z przedziału 200 - 250k z najniższą ratą, a po 3 latach oddam i wezmę coś innego.

1

Żeby mniej stracić "na nowym" a dalej mieć "w miarę nowe z gwarancją" można szukać demówki, "samochodu dealera", albo po prostu 1-2 roczne auto (nie wiem czemu takie samochody ktoś sprzedaje, no ale da się kupić). Wtedy uciekasz od tego pierwszego roku największej straty za przede wszystkim wyjazd w salonu i możliwość pierwszego pierda w fotel.
Jak chcesz jak najmniej stracić na kosztach operacyjnych to kup za gotówkę i rozlicz amortyzacją.

1

Jak bym miał kupować auto na kilka lat to kupiłbym rozbitka ze stanów i go naprawił w Polsce takiego max 3-5 letniego z niskim przebiegiem. Są firmy które sprowadzają i naprawiają takie samochody.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1