SVN ignorowanie plików z repozytorium

0

Halo halo,
trafiłem do nowego projektu na kilka miesięcy. Projekt jest stary jak świat, repo stoi na SVN. Problem polega na tym że programiści od klienta dodali do repo pliki .iml. Ogólnie wszyscy tam stosują eclipse, pliki .iml zostały dodane w ramach testu przejścia na intellij a potem pomysł umarł. Jako ze w projekcie będę krótko a zasady zmian czegokolwiek są bardzo korporacyjne to nie chce wywalać z repo tych plików. Jednakże uniemożliwiają mi one prace na intellij. Podczas zmiany brancha cała moja konfiguracja środowiska jest nadpisywana i projekt nie wstaje. Googlowalem trochę ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Czy istnieje możliwość na zignorowanie plików, które aktualnie są w repo (.iml) tak aby podczas zmiany brancha, aktualizacji itp nie były one pobierane? Jeżeli tak to jak tego dokonać?

0

Próbowałeś tego: https://stackoverflow.com/questions/86049/how-do-i-ignore-files-in-subversion ?
Jeżeli będziesz tam krótko jak pisałeś, to ja bym na Twoim miejscu zostawił to tak jak jest i nie ruszał. Brzmi jak dramat. Powinno się zrobić migrację na Gita po bożemu. SVNa dzisiaj to chyba tylko w jakimś zabetonowanym środowisku można spotkać. No i IntelliJ umarł? WTF?! xD Jeżeli miałbym dłużej pracować w takim projekcie to forsowałbym migrację na Gita. No ale rozumiem temat, bo też krótko w podobnym projekcie dawno temu byłem :).

1
wiciu napisał(a):

SVNa dzisiaj to chyba tylko w jakimś zabetonowanym środowisku można spotkać.

Nie tylko, używają go też firmy mające projekty wymagające wersjonowania dużych binarnych plików, do czego najlepszymi systemami są SVN i Perforce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1