Stres w pracy

0

Jestem programistą. Zauważyłem, ze od jakiegoś czasu mam problem z zaciskaniem zębów. Robię to mimowolnie, z reguły jak długo siedzę przed monitorem, z nikim nie rozmawiam. Jak sobie z tym radzić? Macie podobne objawy?

0

Czy w pracy masz bardzo trudne zadania? Od dawna pracujesz?
Ja miałem takie coś raz - w momencie, gdy byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli możesz to żuj gumę - może pomoże.
Poza tym jeśli praca Cię stresuje - to określ jasno sam sobie jakie rzeczy dokładnie Cię stresują i postaraj się je wyeliminować.

0

proponuję relaksującą muzykę na wieczór :) bieganie też pomaga

0

Szczękościsk nie jest powodowany tylko przez stres, a o tym drugim nie napisałeś niczego poza tytułem.

0

Ustaw sobie w jakimś programie mini-przerwę co 10 min.

A jak masz za dużo stresu i chcesz go rozładować (bo o ile trudniej go wyeliminować, czasami jest to wręcz niemożliwe), to sprawdź przy czym się relaksujesz i zwiększ tego ilość w ciągu dnia. Ale pamiętaj, że "lubię to" nie zawsze jest równoznacze z "relaksuje mnie to". Na jednych działa joga, na innych tai-chi, na jeszcze innych uprawianie sportu, na większość czytanie książek i granie w gry.

0

Polecam kontrolować sprawę, u mnie doszło do tego etapu, że mimowolnie zaciskałam zęby przez sen, co powodowało mocny ból "zawiasów" w ciągu dnia. Oczywiście wszystko przez stres. Bardzo pomocna w tym okazała się szyna relaksacyjna, idziesz do stomatologa, on bierze odcisk i wyrabia dla Ciebie nakładkę którą później zakładasz na zęby na noc i/lub w ciągu dnia kiedy okazuje się to być konieczne, polecam. Oczywiście absolutnie nie eliminuje to czynnika stresującego, czymkolwiek to nie jest w Twoim przypadku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1