SVN lokalna kopia i synchronizacja z zdalnym repozytorium

0

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś takiego możliwe.
Mamy 3 zespoły programistów. Chciałbym zrobić jedno główne repozytorium svn gdzie będzie w miarę możliwości porządek z komentarzami, oraz by trafiały tam jedynie kody które są sprawdzone przez lidera każdej z grup.
Chciałbym zrobić coś takiego:
Główne repozytorium trafia do lidera każdej grupy, on tworzy lokalnie u siebie na pc repozytorium do którego wpinają sie programiści. Po sprawdzenie poprawności kodu przez lidera ma wysłać wynik prac w 1 paczce na główne repozytorium. Założenie jest takie by programiści z każdej grupy nie mieli dostępu bezpośrednio do głównego servera svn jedynie do lokalnych. A lider mógł bez większych operacji zsynchronizować lokalnego svn z głównym (jeśli będą konflikty to tylko ona rozwiązuje je na etapie synchronizacji do głównego repo)

Pomoże ktoś?

0

Jeśli SVN nie jest tu twardym wymaganiem zastanowiłbym się nad użyciem jakiegoś DVCS. A to co opisujesz to nic innego jak "review kodu" z jasno określoną procedurą.

Macie gałąż "master" do której zmiany wrzuca tylko lider z gałęzy developerskich.

Z jakiego powodu "programiści z każdej grupy nie mieli dostępu bezpośrednio do głównego servera svn jedynie do lokalnych"? Co chcesz dzięki temu uzyskać?

0

niestety svn jest wymagany.
chodzi mi o liderów by wymusić na nich sprawdzanie końcowe kodu który jest oddawany przez programistów. nie chcę widzieć żadnych komentarzy od programistów najniższego szczebla tylko przykładowo wchodząc w master repo widzę końcowe komentarze od liderów typu dodano usługi xxx. Wtedy wiem że lider sprawdził to i mogę przystąpić do końcowych testów przed wypuszczeniem aktualizacji itd.
nie interesuje mnie tak jakby co dzieje się między grupą.
chciałbym też aby to repozytorium na grupę było lokalnie u lidera tak jak wspomniałem z synchronizacją tylko przez jego pc do mastera

0

Dalej pozostaje pytanie:

Z jakiego powodu "programiści z każdej grupy nie mieli dostępu bezpośrednio do głównego servera svn jedynie do lokalnych"? Co chcesz dzięki temu uzyskać?

Wprowadzenie tych kilku poziomów jak dla mnie tylko komplikuje sprawę (jeśli nie ma ku temu konkretnych wymagań). Zwykła umowa pomiędzy wami (+ hook jeśli umowa nie będzie przestrzegana), że lider robi merge do master a developerzy wrzucają kod do gałęzi developerskich nie wystarczy?

0

w umowie jest kruczek o kodzie itd.
teoretycznie wystarczy, zastanawiałem się jak to rozbić ewentualnie na takie rozwiązanie jak opisałem w 1 poście.
powód - można powiedzieć że pewne zboczenie zawodowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo itd. chciałbym aby ludzie którzy przychodzą powiedzmy na miesiąc czy 2 na praktyki itd byli zarządzani rzez lidera (prawa dostępu do lokalnego svn). Jeśli taka osoba przychodzi tylko na chwilę to powiedzmy że umowa jest ale nie wiem do końca jak jest przestrzegana...

0

W takim razie svn pre-commit hook, który pozwala na commity do brancha X przez użytkownika Y powinno rozwiązać problem. No i odpada potrzeba zarządzania wieloma repozytoriami kodu.

0

Nie ma doświadczenia w łączeniu, ale może niech każdy lider ma kopie repo SVN, zespół pracuje na git, a po skończonej pracy lider przy użuciu git-svn aktualizuje repo svn
https://git-scm.com/book/pl/v1/Git-i-inne-systemy-Git-i-Subversion
Chyba, że zespół musi też pracować na SVN

0

jak będzie zespół pracował to obojętne. Jedyne co to lider musi robić to przez SVN

0

No to może używać git-svn ewentualnie tego: https://subgit.com/

0

OK dzięki za pomoc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1