Wątek przeniesiony 2017-04-03 18:34 z Newbie przez furious programming.

Gdzie i jak szukać zleceń?

0

Witam, mam 17 lat i zajmuję się programowaniem.
Na razie nie specjalizuję się w żadnym języku, znam podstawy C# (umiem coś zrobić samemu), teraz uczę się PHP i SQL (backend do stron internetowych, próbowałem też ASP.NET).
Znam języki frontendowe do stron internetowych (html, css, podstawy js).

Wiecie może gdzie można znaleźć sporo zleceń dla osoby początkującej?
Nie zależy mi na dużej ilości kasy, tylko żeby projekty które będę robił dawały mi jakikolwiek zysk, no i żebym jakieś projekty robił, bo często (pewnie sporo początkujących to zna) że stoję w miejscu, bo nie mam żadnego pomysłu na projekt, a jakieś ćwiczenia są zazwyczaj nie ciekawe albo nie dają większego wyzwania (albo oba).

Co do zleceń, najchętniej robiłbym jakieś proste strony internetowe, moge spokojnie robić zarówno frontend jak i backend. Ważne jest aby cena była niezbyt duża, żeby pracodawca później nie był zły że wydał sporo kasy na coś, co nie działa tak jak sobie wymyślił bo zatrudnił początkującego.
Dodatkowo mam kolegę grafika, chętnego do pomocy, więc zwiększa się ilość zleceń jakie jestem/jesteśmy w stanie wykonać.
Problemem jest tylko znalezienie czegoś sensownego, zazwyczaj oferty są dla bardziej zaawansowanych osób, lub pod proste zlecenia podpina sie mnóstwo osób, schodzących z ceny do nieopłacalnego aż poziomu. Bardzo często też widziałem oferty w których zleceniodawca sam nie wiedział czego chciał, jedyny opis to było "chcę stronę podobną do tej, jednak żeby nie była jej kopią" i tyle.

Myślę też nad znalezieniem jakiegoś zatrudnienia, mam nawet na oku pewną ofertę pracy jako ogólny web deweloper w pewnej początkującej firmie, mającej na razie małe wymagania co do pracowników, jednak gdybym zaczynał jakąś pracę, robiłbym to w wakacje, nie wiem czy w tym okresie w tej firmie dalej będą poszukiwani pracownicy, a jakieś zlecenia powinny się znaleźć o każdej porze roku.

Wyślę jeszcze CV do innych firm w okolicy, do których spełniam wymagania, jednak nie wiem czy mnie przyjmą, znając życie dostanę propozycję jedynie praktyk (też fajnie bo muszę zaliczyć do szkoły, ale na tym nie zarobię). A trochę kasy w wakacje by się przydało, nie chciałbym bawić się w jakieś roznoszenie ulotek skoro umiem programować/pisać strony.

Gdyby ktoś miał ofertę pracy dla mnie (lub mnie + kolegi grafika) proszę pisać, jednak tak jak mówiłem - pracę chcę zacząć dopiero w okresie od wakacji.

1

wrzuć swoje prace i namiar w dziale ogłoszenia drobne

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1