Referendum w Krakowie

0

Jako, że zauważyłem, że informacje, że jest coś takiego jak referendum w Krakowie są dość ubogie, to postanowiłem założyć ten wątek.
Przykładowo stoją ogłoszenia na mieście urzędowe, że jest referendum, ale na ogłaszaniu nie jest napisane w jakiej sprawie.
Tu jest krótki artykuł na ten temat.

Pytania są 4:

  1. Czy jest Pani/Pan za zorganizowaniem i przeprowadzeniem przez Kraków zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku?
  2. Czy jest Pani/Pan za budową metra w Krakowie?
  3. Czy jest Pani/Pan za stworzeniem w Krakowie systemu monitoringu wizyjnego, którego celem byłaby poprawa bezpieczeństwa w mieście?
  4. Czy zdaniem Pani/Pana w Krakowie powinno budować się więcej ścieżek rowerowych?

Numer 4 jest chyba dla wszystkich oczywisty. Fajnie by było, gdyby zebrała się wymagana frekwencja i w ten sposób miasto zostało by zmuszone do wybudowania ścieżek rowerowych.
Co do nr 2 to nie jestem przekonany, czy to jest pytanie na referendum. Wymagana jest zbyt specjalistyczna wiedza, by stwierdzić czy to ma sens.

0

Pytanie 2 i 4 są tak tylko, dla pogłaskania mieszkańców, a nie są absolutnie wiążące rządzących. Czy jeżeli mieszkańcy odpowiedzą na 4 "NIE", to zaprzestanie się budowania ścieżek rowerowych w ogóle? (no bo nie powinno budować się więcej...) A jeżeli odpowiedzą "TAK", to zbudują jeszcze jedną, super! Albo o jedną więcej w ciągu dekady, niż w poprzedniej dekadzie.
Tak samo pytanie 2, bez terminu, bez określenia gdzie to ma być, ile przystanków mieć, mogą sobie w rzyć wsadzić takie referendum. Mieszkańcy powiedzą, że chcą metro, a radni, że OK, dostaniecie, już za 50 lat i dookoła miasta.

Tylko pytanie 1 jest konkretne i tylko o to jedno pytanie chodzi w tym referendum.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1