Po co tyle wersji .net?

0

Witam zastanawiam się po co wydają nowe wersje .net 1-4.5 ? Przez to do danego programu trzeba mieć daną wersje .net.
Czy nie mogliby zrobić tak jak z windows update? Zebrać te wersje w jedną kupę i aktualizować/modyfikować? Tak jak to się dzieje z windowsem przecież co update nie jest instalowany nowy tylko modyfikowane pewne miejsca czyż nie?
No nie mówcie, że starsze kompy nie uciągną nowszych wersji.

5

Tak jak to się dzieje z windowsem

Chcesz powiedzieć, że update z Windowsa 98 do XP dostałeś przez Windows Update?

0

Bo platforma jest cały czas rozwijana. Nowsza wersja platformy zawiera wszystkie starsze wersje. Tak więc program napisany pod 2.0 będzie działać na 4.5. Jak poszperać głębiej, to niektóre biblioteki są w kilku wersjach dla 2.0, 3.5 i 4.0 itd. Generalnie nie rozumiem o co Ci chodzi.

0

@Goryl te wersje zwykle są wstecznie kompatybilne przecież...

1
Goryl napisał(a)

Witam zastanawiam się po co wydają nowe wersje .net 1-4.5 ? Przez to do danego programu trzeba mieć daną wersje .net.
a po co są nowe wersje javy, flash playera, przeglądarek www, systemów operacyjnych, jakiegokolwiek regularnie rozwijanego softu?
wersje .net 3-5.4 są wstecznie kompatybilne aż do wersji 2.0 (są pewne drobne różnice, ale to niuanse). ściągasz najnowszy framework i gwarantuję Ci, że wszystko na nim pójdzie.

0

Chodzi mi o to dlaczego wydają wersje z nowymi numerkami 1-4.5 zamiast zrobić jedną i ją aktualizować/dodawać nowości do niej przez jakiś update?

0

o_O żeby było wiadomo jaka to wersja? Wyobraź sobie że niektóre firmy NIE aktualizują takich bibliotek. Czemu? Bo nowa wersja zawsze ma jakieś bugi, więc bezpiecznie trzymać się starszej wersji. Tak robi wiele banków na przykład. W efekcie KONIECZNE jest żeby było wiadomo jaką dokładnie wersję oprogramowania maja i co na tej wersji zadziała a co nie. Jak bank zamówi jakiś projekt to zamawia go sobie pod konkretną wersję oprogramowania którą dysponują.

0
Goryl napisał(a)

Chodzi mi o to dlaczego wydają wersje z nowymi numerkami 1-4.5 zamiast zrobić jedną i ją aktualizować/dodawać nowości do niej przez jakiś update?

Skoro coś jest zaktualizowane, tzn. nowsze to zmienia się jego numer wersji, żeby zachować jakąś logikę...
Po co pisać 7 tomów książek i każdą nazywać "Tom 1", "Tom 2", itd. skoro można zrobić 7 tomów w jednym tomie.

0

W gruncie rzeczy różnice pomiędzy kolejnym wersjami frameworka to znacznie więcej niż tylko nowe biblioteki, wiele rzeczy zostaje gruntownie przebudowanych. Dlaczego nie z pomocą Windows Update nie można dodać obsługi WDDM 1.2 do starego XP, przecież to tylko wymaga przebudowy podsystemu grafiki? Najnowszy framework jest dedykowany systemom NT6, jak sobie wyobrażasz możliwość zerwania kompatybilności z przestarzałymi systemami? .NET to nie tylko zbiór bibliotek, to całe środowisko, które dynamicznie ewoluuje, tak jak systemy operacyjne.

0

IMO autorowi chodzi o to że na komputerze są zainstalowane jednocześnie różne wersje .NET frameworka. U mnie na przykład

    v1.0.3705
    v1.1.4322
    v2.0.50727
    v3.0
    v3.5
    v4.0.30319

(z czego nie wszystkie są pełne)

Cóż, taka polityka. Za to ze wsteczną zgodnością są mniejsze problemy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1