Reverse Engineering

0

Witam,
Czy na forum są ludzie, którzy zajmują się Reverse Engineeringiem? Głownie chodzi o łamanie zabezpieczeń w aplikacjach (pod windowsa na razie).
Chciałem zacząć zabawę w tym temacie i może ktoś może polecić mi materiały, od czego zacząć itp
Pozdrawiam.

0

Strona mojego znajomego :)
http://lowbyte.da.ru/blog/

przejrzyj sobie.

0

Cracking? Nie przeginaj. No niech będzie - http://re.coldwind.pl/

0

Ja też polecam re.coldwind (sam na razie tym brnę ;) )

Uprzedzam tylko że z tego co widzę to strasznie dużo osób odpada - pierwszą część ściągnęło 3855 osób, a ostatnią 400... (Ale może to dlatego że większość zaczynających to pewnie dzieci którym ktoś odpowiedział na jakimś forum na pytanie "jak schakować tibie")

0

Tak jak ostatnio mówiłem, jedna na kilkadziesiąt osób nie rzuca tego po kilku dniach.

0
Świętowit napisał(a)

Tak jak ostatnio mówiłem, jedna na kilkadziesiąt osób nie rzuca tego po kilku dniach.

czyż nie jest tak ze wszystkim?

0

Szczerze? Znam wielu ludzi, którzy sięgnęli po rożne dziedziny hobbystycznie, z RE jest zdecydowanie gorzej niż z większością innych. Tutaj 'materiał podstawowy' jest obszerny, naprawdę sporo wiedzy trzeba posiąść aby jakiekolwiek efekty było widać. Do tego dochodzi paskudna monotonia, ciekawie zaczyna się robić kiedy osiąga się skill pozwalający walczyć z lepszymi protectorami, analizować malware lepszy niż kolejny trojan/keylogger w Delphi (jak to ścierwo co się regularnie w Newbie pojawia). Rzeczy z wyższej półki faktycznie mogą zaskoczyć, stanowić wyzwanie. Z drugiej strony większość moich zajęć jako RE (ze zleceń) to nudne powtarzanie utartych schematów, łatwo się przy tym wypalić.

0

nigdy nie wiem jak swój poziom określić, kiepski nie jest, specjalnie wysoki tez nie, ale powyższą opinię potwierdzam w pełni, bo już sie to moje hobby otarło o wypalenie z racji poziomu zbyt niskiego do pewnych rzeczy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1