Czego warto się uczyć?

0

Witam!
Na samym wstępie pragnę Wszystkich poinformować, że dopiero zaczynam naukę "programowania", a mianowicie interesuje mnie tworzenie stron www. Wykupiłem sobie kursy html, ale po głębszym "przeszukaniu" Wujka Google, natknąłem się na zagadnienie takie jak CMS. I od to moje pytanie, warto uczyć się języka html, skoro istnieje takie coś jak CMS? Nie do końca rozumiem fenomen tego... Mógłby ktoś rozjaśnić sytuacje związaną z tym zagadnieniem?

0

zależy gdzie się trafi, bo duże projekty mogą mieć własne CMSy i wtedy bez HTMLa się nie obejdzie.
Także warto się uczyć. Poza tym nie jest to trudny język. Liźniesz HTML/CSS to potem polecam JavaScript.

0

Backend jest najważniejszy, bo byle stronę z szablonu bez logowania dziecko jest w stanie zrobić. Także polecam jak Pan Mirosław Z zacząć od PHP, Pythona lub Ruby.

0

Na sam początek HTML5 + CSS, potem JavaScript i w międzyczasie PHP+SQL.

Co do CMS-ów to bez znajomości podstaw będziesz ograniczony tylko do tego, co oferuje dany szablon a zazwyczaj żaden nie spełni wymagań Twoich/klienta. Zresztą nie wszędzie CMS jest potrzebny. Do prostych stron używanie CMS-ów jest jak strzelanie do muchy z armaty. Można, tylko po co? :)

Polecam ogólnie na początek Free Code Camp. Jest za darmo, porusza dużo zagadnień i masz co jakiś czas projekty od bardzo prostych do coraz bardziej zaawansowanych.

0
Krwawy Krawiec napisał(a):

Backend jest najważniejszy

No niestety nie. Na co komu backend, jak nie potrafi wyświetlić wyników użytkownikowi?
Samym HTMLem możesz pokazać jakąś treść. Samym phpem od biedy też. Ale chyba nie o to dzisiaj chodzi, że by pokazać plain tekst na stronie internetowej bez chociażby znaczników ```
, czy


Tak więc ja bym powiedział, że niestety, ale to HTML jest najważniejszy. A jak już ogarniesz HTML, to zależy co chcesz robić. Czy skupić się na backendzie (php + frameworki lub C# + ASP.NET), czy na frontendzie (JS, CSS). Powinieneś oczywiście na początku liznąć po trochu wszystkiego. Czyli po HTML podstawy JS i CSS, potem podstawy php. Potem w zależności, co bardziej będziesz chciał robić.
0

No niestety tak. Ucząc się backendu z Ruby, Python czy PHP z automatu uczysz się html, css i js. jakieś podstawy tam każda książka czy tutorial, kurs Cię nauczy, aby wyświetlić to co trzeba. A resztę już trzeba się douczyć, html jest łatwe trochę więcej nauki z css i JS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1