B2B i szkolenie pracownika w okresie wypowiedzenia umowy

0

Pracuję dla małej firmy, gdzie Tworzę frontend w Angularze. Dzisiaj rozwiązałem umowę (B2B) i mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia.
Dostałem info, że przez te 3 miesiące mam szkolić jednego z pracowników i przekazać mu całą swoją wiedzę z frameworka i innych technologii dookoła, narzędzi z których korzystam przy tworzeniu, debugowaniu, testowaniu itp. Do tego jeszcze usłyszałem stwierdzenie, że fajnie jakby można ponagrywać dźwięk z czegoś takiego żeby mogli potem z tego skorzystać wewnąrz firmy.

Osobiście nigdy nie miałem problemu z pomocą, doradzaniem i przekazywaniem wiedzy, jednak w tym wypadku mam mieszane uczucia.
Poza tym uważam, że tego typu szkolenia mają inne stawki niż ta, którą miałem dogadaną za wytwarzanie oprogramowania.

0

Rozumiem, że informacje z linku dotyczą UoP. Jak to się ma na B2B ?

6

przy B2B masz dokładną umowę, która opisuje jakie są twoje obowiązki (przy UoP niby też ale tam to działa trochę inaczej). Jak nie ma tam nic o przekazaniu wiedzy i szkoleniu następcy to nie ma tam nic o przekazaniu wiedzy i szkoleniu następcy.
BTW przy B2B wiedza jest twoja a nie zleceniodawcy.
BTW2 - co to za B2B z trzymiesięcznym "okresem wypowiedzenia"?
BTW3 - taka informacja jak to, że jest to B2B a nie UoP jest w twoim pytania najważniejsza i jako taka powinna się znaleźć w pytaniu.

5

Abstrahując od sytuacji prawnej, to normalne że odchodząc z projektu wdrażasz kogoś innego w swoje obowiązki i przekazujesz wiedzę. Przecież nie o to chodzi by projekt miał problemy tylko dlatego, że ty chcesz zmienić tym czym się zajmujesz. Trochę profesjonalności Panowie.

2

Klient płaci za twoje 8h to nie rozumie, dlaczego nie możesz zrobić tego, o co cię prosi? Wykracza to poza twoje obowiązki w jakiś sposób, każe ci to robić po godzinach?

1

Klient płaci za moje godziny programistyczne w których wytwarzam oprogramowanie. Osobiście uważam, że godziny szkoleniowe mają inną wartość. Tym bardziej, że umiejętności które mam nie wynikają ze szkoleń za które płacił klient. Sam wykupuję szkolenia i poświęcam czas na rozwój umiejętności.

1
S4t napisał(a):

Klient płaci za twoje 8h to nie rozumie, dlaczego nie możesz zrobić tego, o co cię prosi? Wykracza to poza twoje obowiązki w jakiś sposób, każe ci to robić po godzinach?

Klient płaci za 8h za wykonywanie zadań, które zostały spisane w umowie. Skoro w umowie jest mowa o wytwarzaniu oprogramowania to czy szkolenie pracowników nie wykracza poza te obowiązki? Zgadzam się, że w praktyce często traktuje się to jako coś normalnego, ale w tym wypadku wydaje się uzasadnione, że @FrontendGuy uważa inaczej, bo "umiejętności które mam nie wynikają ze szkoleń za które płacił klient. Sam wykupuję szkolenia i poświęcam czas na rozwój umiejętności.". Szczególnie, że z pierwszego posta wynika, że nie chodzi o zwykłe wdrożenie w istniejący kod, ale coś o wiele szerszego.

2

Z tego, co napisałeś to nie masz go szkolić z wszystkiego, co istnieje na świecie tylko z tego, jak pracujesz w tym konkretnym projekcie. Więc czasem warto być człowiekiem i zrozumieć drugą stronę.

0

Nie chodzi o przekazanie projektów. Chodzi o podciągnięcie umiejętności innego pracownika do takiego stopnia, żeby mógł tworzyć dalej kolejne projekty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1