Prośba o ocenę CV

0

Cześć,

Uprzejma prośba o ocenę CV, uwagi, wskazówki, czego nie wziałem pod uwagę, co być może przeoczyłem, itd. Z góry dzięki.

CV (VER FOR FEEDBACK).pdf

9

Szczerze? Jak dla mnie to w ogóle nieczytelne xd ta sekcja "Skills" to wygląda jakby to była jakaś stopka z objaśnieniami, a nie główna treść. Porób więcej enterów, kropek, podpunktów.

10

Nie no ta CVka to jest jakis nieczytelny potwor, jeszcze jak na ironie podajesz sie za front end developera :D

3

KOSZMAR!!

1

przede wszystkim dodaj jakieś summary na górę żeby wiedzieć czy czytać dalej. Jak przeglądam cv-ki i nie ma summary to tylko scrolluję na szybko i daję 5 sekund na znalezienie szukanych przeze mnie słów kluczowych albo masz pecha

2

Łopianie. Masz kupę tekstu, który za wszelką cenę próbujesz zmieścić na półtorej strony. Słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak marginesy i odstępy? Bo zostały one tutaj całkowicie zmasakrowane. Coś tam może byłbyś w stanie osiągnąć zmieniając kolejność, lub łamiąc którąś sekcję między stronami; mimo to, podtrzymuję, że głównym problemem tego dokumentu jest nadmiar tekstu. Mało kto zada sobie trud czytania tego, zwłaszcza w obecnej postaci - gdy ciężko ocenić, gdzie kończy się jeden element, a zaczyna drugi.

CARBYNE-EXPLORATIONS | https://carbyne-explorations.netlify.app
OXUS FLASHCARDS | https://oxus.netlify.app/
MONTH GLANCER | month-glancer.netlify.app

Spójność! Albo https:// wszędzie, albo nigdzie. Tak samo ze slashem na końcu domeny.

Fream Sp. z.o.o , Custom Software Development Company
Jaffa Sp. z.o.o., Bricomarché, Chain of Retail Stores offering decorating, DIY, building, gardening products

Pierwszy raz spotykam się z opisywaniem profilu działalności pracodawcy w CV.

Movies similar to Kac Vegas.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Czy ty próbujesz się ośmieszyć?

0

jeśli to cv na frontendowca to bym to cv wrzucił do kosza, bardzo nieprzyjemne, brzydkie i nieczytelne.

1
jgf j napisał(a):

Cześć,

Uprzejma prośba o ocenę CV, uwagi, wskazówki, czego nie wziałem pod uwagę, co być może przeoczyłem, itd. Z góry dzięki.

CV (VER FOR FEEDBACK).pdf

Bardzo nieczytelnie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że aplikujesz na fronta. Z samą treścią delikatnie mówiąc też nie najlepiej. Lepiej po prostu usuń i zrób nowe, choćby z jakiegoś kreatora

0

CV wygląda, jakby było składane w LaTeX-u. Naprawdę da się zmienić czcionkę (na jakąś mniej ewidentnie LaTeX-ową, np. bezszeryfową) i wyjustować tekst!

0

Dzięki za opinie, wziąłem pod uwagę każdą jedną. Nie dziwią mnie ani trochę, to poprzednie CV to naprawdę był koszmar.

Poniżej wrzucam zrobione od nowa CV:

CV (2.0, FEEDBACK).pdf

Ponownie, uprzejma prośba o ocenę, dziękuję za wszelkie uwagi, komentarze, obiektywne perspektywy.

0

skoro wiesz, że był koszmar to po co nam wrzucasz do oceny?

1

Idziesz w dobrym kierunku, a koledzy dają dobre uwagi. Od siebie dodam: z poprzedniego CV wynikało, że w poprzedniej pracy robiłeś bardziej frontend w legacy podejściu (jQuery itd). Czyli stamtąd wyciągnąłeś metodykę pracy, uniwersalne zasady. A samodzielne projekty mają za zadanie pokazać, że umiesz też w Reacta. Musisz umieć wytłumaczyć tą przerwę (od 2019 minęły 3 lata), i to jak się rozwinąłeś.

  1. Wywaliłbym poprzednie prace - one nic nie wnoszą.
  2. W projektach spróbowałbym luźno trzymać się formatu: 1 kropka opisująca ogólnie dla osoby niezaznajomionej - co to za projekt, do czego służył (tu ważne są proste sformułowania), 1 kropka opisująca techniczny przekrój zagadnień (np. reagująca na ruch wizualizacja 3D, optymalizacja) może być 1 kropka opisująca najciekawsze zagadnienie (jeżeli takie było), 1 kropka opisująca stack techniczny.
  3. W pracy też podobny format mógłbyś utrzymać, jeżeli miałeś jakąś ciekawą odpowiedzialność - też możesz wrzucić.
  4. Angielski raczej B2 ew. C1 (tylko na podstawie CV, więc może nietrafione). I tak nikomu bardzo nie zależy na C2, jak już to C1 - a i to tylko przez "inflację" tytułów. W pracy nigdy nie był mi potrzebny poziom >B2 (a mam certyfikat C1 po którym dalej się uczyłem).

Jeszcze tak tylko na boku rzucę, że przeglądnąłem kod (na szybko), i najpiękniejszy to on nie jest - jest na poziomie takiego typowego juniora przed pierwszą pracą z Reactem. Nie chodzi mi o to, żeby Cię zdołować czy coś, ale znam niejedną osobę, która by powiedziała coś w stylu "2 lata doświadczenia? aplikuj tylko na mida" - a w tym przypadku to by było błędem. Na juniora jak najbardziej bym Cię zaprosił, gdyby tylko rekrutacja była otwarta (eh ten hiring freeze).

0

Wersja pierwsza to jakiś absurd. Napakowane tekstem.

Czy druga będzie lepsza? Omiatam wzrokiem wersję drugą 2.0 bez dokładnego czytania i tylko złapałem Githuba i że Wrocław, a nie widzę żadnych technologii, skillów. To źle, skoro na pierwszy rzut oka nie wiadomo, co w zasadzie umiesz.

...
...
...

Dopiero wczytując się dostrzegam więcej szczegółów. O widzę, że jest React, że znasz HTML/CSS (tak naprawdę napisałeś no HTML/CSS. ale przy nieuważnym czytaniu tego nawet nie zauważyłem), umiesz pisać API i jesteś junior frontend developerem. No ale żeby tego się dowiedzieć, potrzebowałem faktycznie przeczytać to CV.

Czyli łamiesz zasadę "nie każ mi myśleć" i każesz czytelnikowi CV wczytywać się. Jeśli dajesz boldem daty czy nazwy mało znanych firm czy swoich projektów, to znaczy, że one będą bardziej widoczne na pierwszy rzut oka. Z kolei React czy JavaScript już nie dajesz boldem, widocznie ci nie zależy, żeby ktokolwiek się o tym dowiedział.

Albo np. robiłeś coś w VR i o ile jest to nisza i raczej niewiele firm potrzebuje takie rzeczy, jednak jest to ciekawa nisza (i potencjalny temat na pogawędkę/pochwalenie się na rekrutacji), więc jak masz takie doświadczenia, to czemu tego nie wyeksponować? (chociaż nie jest dla mnie jasne, czy faktycznie robiłeś VR, czy tylko stronki dla firmy, która się tym zajmowała)

1

W CV najważniejsze info ma być na górze, a im niżej tym mniej istotne rzeczy. Dodatkowo standardem jest odwrócona chronologia, nowsze przed starszymi.

Ty zdecydowałeś, że najważniejsze są projekty. Nie są one posortowane datami. Daty się dodaje żeby pokazać, że to nie był tutorial na jeden wieczór tylko coś większego. U Ciebie masz dwa projekty Sep. - Sep., czy aby na pewno warto dodać to info? Spojrzałem na projekt Month Glancer jako, że jest najdłuższy i zaintrygował mnie opis.

xD

https://github.com/munrhalls/Month-Glancer/blob/master/app.js

        function style_menuProjects(el) {
          el.style.flex = "1";
          el.style.height = commonHeight / 4.25 + "rem";
          el.style.maxHeight = commonHeight / 4.25 + "rem";
          el.style.backgroundColor = menuBgColor;
          el.style.display = "flex";
          el.style.justifyContent = "flex-start";
          el.style.alignItems = "center";
          el.style.borderRight = "1px solid #ffffff";
        }

Czyli zamiast zrobić "normalnie" HTML i CSS to po prostu wrzuciłeś CSS do JS? Jaka jest w tym wartość? No ok, miałeś zajawkę... Inne fajne miejsca:
https://github.com/munrhalls/experiment
https://github.com/munrhalls/Improvement_Website_StarCraft/blob/main/public/base.js

Skoro jest publiczne to mogę tam wejść, sam się o to prosisz dając linka. Wracając do CV...

Work experience znowu masz daty w złej kolejności. Masz 2 lata doświadczenia jako Dev, a chowasz to za projektami które nawet miesiąc nie trwały. Posady typu Sales Clerk są bezużyteczne jak masz już expa jako Dev. Ogólnie 3 letnia przerwa jest podejrzana, a tym bardziej kiedy w jej trakcie pracowałeś jako sprzedawca. Według mnie "poprawna" kolejność to: work exp, education, projects, interests. Twoje projekty są za krótkie żeby były większym atutem niż wyższe wykształcenie.

Language C2 chyba wiadomo co to oznacza? To "Fluent both in written and spoken form." to tak jakbyś napisał C2, 5/5 A+ , 100%, very gud...

Pracowałeś jako dev weź to zaakcentuj, rozpisz tak żeby zajmowało spory % CV tak żeby rekruter nie mógł tego przegapić. Schowaj pracę jako sprzedawca, bo jest to bardzo bardzo podejrzane. Przygotuj się na pytanie skąd ta przerwa, ale żeby ją poznać niech rekruter wykona telefon. Pochwal się mgr, pokaż że robisz projekty i jakie technologie znasz/poznajesz.

0
GuepygR7vR8EPm napisał(a):

Czyli zamiast zrobić "normalnie" HTML i CSS to po prostu wrzuciłeś CSS do JS? Jaka jest w tym wartość? No ok, miałeś zajawkę...

Zdaje się, że to na tym miało polegać (w opisie na GH i w CV jest napisane, że to ma być duży projekt bez HTML i CSS), tylko... że to jest naciągane i wprowadzające w błąd. Jakie to bez HTML/CSS, skoro wszystko jest po prostu napisane w JS i korzysta z DOM pod spodem? Jakbyś to zrobił na elemencie <canvas>, to jeszcze można byłoby twierdzić, że zrobiłeś to bez HTMLa (nie licząc kilku linijek potrzebnych na osadzenie tego <canvas>).

Co do tych funkcji, to jakiś w tym zamysł jest (chyba własny framework od zera pisany?), ale chaotyczne wykonanie np. zamiast

function style_projectBarsScrollMenu(el) {
   el.style.position = "relative";
   el.style.width = "100%";
   el.style.paddingLeft = "0.5rem";
   el.style.paddingRight = "0.5rem";
}

to bardziej elegancko byłoby zrobić coś takiego:

function style_projectBarsScrollMenu() {
   return {
      position: "relative",
      width: "100%",
      paddingLeft: "0.5rem",
      paddingRight: "0.5rem",
   }
}

wtedy funkcja zamiast działać na żywca na el.style, to zwracałaby po prostu kawałek stylu, który potem można byłoby zaaplikować np. za pomocą Object.assign do stylów. Albo zrobić coś innego jeszcze (np. jeśli chcesz iść w podejście "robię własny framework", to mógłbyś zrobić jakiś diffing i sprawdzać, które dane właściwości się zmieniły, żeby je aktualizować dopiero w DOM).

idąc dalej, ten kawałek kodu w ogóle nie musiałby być funkcją, tylko obiektem:

const style_projectBarsScrollMenu = {
   position: "relative",
   width: "100%",
   paddingLeft: "0.5rem",
   paddingRight: "0.5rem",
}   

Co do całego projektu, to wygląda to jak jakiś amatorski framework, ale pisany w dość toporny sposób, w szczególności mieszasz rzeczy, które mają być jak rozumiem częścią twojego frameworka z kodem aplikacji. W sensie np. funkcje getEl_loopF czy getLastEl_runF, createParagraph wyglądają na uniwersalne helpery i warto byłoby je gdzieś wydzielić do osobnego modułu. Natomiast masz tam też kod typowo pod konkretną aplikację create_calendar, który robi jakiś konkretny komponent jak rozumiem.

Ogólnie przy robieniu takich rzeczy warto myśleć o tym, co jest uniwersalne/core'owe (co można będzie użyć niezależnie od konkretnej aplikacji), a co faktycznie jest częścią apki. Plus można powydzielać rzeczy związane np. z kalendarzem od rzeczy związane z paskiem przycisków itp. A u ciebie wszystko jest w 3000-linijkowym pliku.

0

Dzięki za uwagi. Wczytałem się w każdy komentarz, postarałem się zrozumieć i zastosować punkty.

Poniżej trzecia wersja CV. Znów, uprzejma prośba o krytykę, obiektywne spojrzenie.

Copy of CV (3.0, FEEDBACK) .docx-7.pdf

0

nie no chłopie, bez obrazy, ale po tym CV to widzę, że chyba nie masz talentu do frontendu. Nie myślałeś żeby iść w backend?

0

Weź większą interlinię, bo teraz jest napakowane tekstem, ale ciężko nawet powiedzieć, czy tekstu jest za dużo (bo już widzę, że bardziej z sensem), jeśli jedna linijka wchodzi na drugą.

Coded over 40 complex mail templates,

Ja bym dał e-mail, bo samo mail to może się skojarzyć bardziej z tradycyjną pocztą.

Handling cases.

To brzmi jak bullshit. Co to znaczy "handling cases"? Tak to można wpisywać w raporty firmowe, gdzie trzeba coś napisać, a się nie wie, co.

Minimal app state

To też w sumie nic nie znaczy, tyle, że brzmi mądrze. Jak te wszystkie slogany, którymi się reklamują autorzy bibliotek open-source. I tam pewnie takie slogany się sprawdzają, ale jak to CV ma czytać HR (czy nawet inny programista, który będzie chciał ocenić, czy coś umiesz), to coś takiego nic nie powie. Poza tym, że minimal to może się źle kojarzyć, że coś małego.

UI enables editing tens of cards but it all issues one server request per deck.

"it all issues"? Coś tu nie gra. Chyba only zamiast all powinno być?

Coding SVG graphics using path attribute

Chyba miałeś na myśli atrybut d, ale w tagu <path>?
czy faktycznie atrybut path: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/SVG/Attribute/path
?
Anyway to zbyt specyficzne, żeby to wrzucać do CV, bo:

  1. jeśli ktoś zna SVG (tzn. pisał kiedyś z palca), to na nim nie zrobi to zupełnie wrażenia, bo sam korzystał z tego typu technik
  2. jeśli, co bardziej prawdopodobne, ktoś nie zna SVG, to i tak nie zrozumie. HRka nie zrozumie co tam piszesz. Ale nawet programista, który nie miał styczności z SVG też nic z tego nie zrozumie.

Czyli SVG tak, ale path attribute to za dużo informacji.

0

Dzięki za uwagi. Sam bym sobie nie zdał sprawy z tych punktów. Kolejna poprawka i prośba o krytykę:

Copy of CV (3.1, FEEDBACK) .docx.pdf

0

Ogólnie proponuję Ci przearanżować sposób w jaki się to czyta - człowiek naturalnie przyjmuje informacje czytając z góry do dołu, natomiast żeby czytać od lewej do prawej to zajmuje to więcej czasu i skupienia. Zatem np takie daty w sekcji doświadczenie zawodowe - żeby połączyć nazwę firmy z okresem zatrudnienia, trochę czasu musiało mi minąć. Tak samo z innymi datami.

Nie musisz się silić żeby mieć 1 stronę - brakuje mi tutaj dwóch bardzo ważnych sekcji:

  • "Personal profile" - czyli kim, ty kur jesteś?
    -- 2 zdania (dosłownie, max 3-4 ale to już zupełny max)
    -- Frontendowiec? Devops?
    -- Ile lat doświadczenia?
    -- Na co kładziesz nacisk w pracy?

  • Skills - ta sekcja jest super istotna, zwłaszcza bez doświadczenia
    -- pamiętam że chyba w 1 wersji CV ją miałeś, ale w małej czcionce itp. Miej tę sekcję.

.
.
.
Btw. Po przeczytaniu mojego posta, nie było łatwiej przeczytać tego akapitu o 2 brakujących sekcjach, niż akapitu pierwszego? To tylko potwierdza słuszność akapitu nr 1 ;)

1

Dopóki nie zmienisz czcionki to CV nie ma sensu

0

Dzięki za uwagi. Poniżej następna poprawka. Krytyka bardzo mile widziana.

CV (4.0 FEEDBACK).docx.pdf

0

Użyj jakiegoś serwisu online np. canva.com
Efekt:
image

0
jgf j napisał(a):

Dzięki za uwagi. Poniżej następna poprawka. Krytyka bardzo mile widziana.

  • widzę, że jesteś fanem tej czcionki, ale jednak nalegałbym na jej zmianę (np. na jakąś bezszeryfową)
  • kilka niepotrzebnych słów (typu ,,using" w skillach, ,,Coded" w opisach stanowisk -- lepiej brzmi np. ,,implemented", albo bez tego w ogóle, ,,Link:" w projektach -- przecież wiadomo, że to link)
  • dziwny sposób zapisu dat (wstawiłbym przynajmniej spację po kropce (np. ,,Aug. 2022"))
  • dziwne sformułowania (lepiej używać równoważników zdań, np. ,,Over 50 features, including profiles, project lists, menus, color palettes")
  • ,,Coding SVG graphics and SVG animations. Making SVG’s interactive with React and CSS." -- co to znaczy? Kodowałeś SVG graphics and SVG animations, czy ten projekt to umożliwia?
1

Za bardzo szczegółowo piszesz. Twoje CV wygląda trochę jakbyś pisał osobisty dziennik, czego się aktualnie nauczyłeś. Takie coś jest dobre jak prowadzisz np. Twittera z postępami, ale nie do CV.

React: using state, custom hooks, props, React context, components composition.

Zostawiłbym samo React. Jeszcze kiedyś custom hooks też by zrobiło wrażenie, no ale hooki są już od 3 lat w React, więc też już normalka.
Natomiast listowanie props czy using state to brzmi jak powód, żeby cię nie zatrudniać :D w sensie, że tylko osoba początkująca będzie się tym chwalić w CV, bo to jest coś, co każdy zna.

Javascript: using functions and their scopes, IIFE’s, hoisting, closures, objects, arrays, promises, ES6

using functions and their scopes
objects, arrays,
to też jest coś jak "captain obvious". Jeszcze możesz pochwalić się, że używałeś ifów albo zmiennej this.
No kurczę, nie bardzo.

IIFE’s, hoisting, closures, promises
to też są podstawy, jednak tutaj myślę, że wiele juniorów się wywali. Więc jak chcesz pokazać, że jesteś ambitnym juniorem i umiesz w hoisting czy w closures, to może to mieć jeszcze sens.

Tylko, że piszesz 2 years of commercial experience. To już nie jest entry level. Na pewnym poziomie takie rzeczy są oczekiwane/standardowe, jeśli deklarujesz znajomość JSa.

CSS: using BEM, template literals, flexbox, box model, positioning, viewport units, media queries

wydawało mi się, że znam jako tako CSS, ale o template literals w CSS pierwszy raz słyszę xD

box model, positioning, viewport units

nie ma sensu tego pisać, bo to się zawiera w słowie CSS.

flexbox, media queries

to niby też, ale przynajmniej flexbox jeszcze rodzi jakieś pozytywne skojarzenia. A media queries sugerują, że znasz RWD, więc też nie najgorzej.

Blog app with an extremely specific UI/UX solution.

brzmi jak te slogany pisane przez startupy.
Jeszcze brakuje tylko działu Pricing z opcjami Standard, Pro, Enterprise xD

Involves animated menu solution with abstract shapes

to mi się kojarzy z czymś takim:

git commit -m "dupa"
git commit --amend -m "animations, shapes"
git commit --amend -m "Involves animated menu solution with abstract shapes"

jeśli rozumiesz żart.

co do wyglądu natomiast, to jakoś dziko to wygląda, że na drugiej stronie jest tylko jakieś tam gówienko. Albo bym to starał się zmieścić na jednej stronie, albo bym to rozciągnął na 2 strony równomiernie. Biorąc pod uwagę napakowanie tekstem, to pewnie lepiej byłoby to zrobić na 2 stronach w tym momencie (ale dwóch pełnych stronach).

0

Dziękuje serdecznie za info zwrotne. Wczytałem się w punkty, postarałem zaaplikować każdy jeden. Wrzucam poprawkę, krytyka mile widziana.

CV (5.0 FEEDBACK).docx.pdf

1

Wrzuć doca to sprawdzę czy da się poprawić warstwę wizualną bo uparłeś się na brzydkie czcionki

1

Co sądzisz o czymś takim? Poświęciłem na to około 10 minut więc ma wiele niedoróbek ale chodzi o inspiracje dla Ciebie jakim kierunku mógłbyś iść

kopia_cv_jan.docx.pdf

0

basic NoSQL database

Która dokładnie?

template literals

Jeśli chodzi ci o pisanie CSS w JS za pomocą backticków, to wywaliłbym, ew. zamieniłbym na konkretną bibliotekę, jeśli z jakiejś korzystałeś.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1