Jak wygląda podpisywanie umowy z pracodawcą przy pracy zdalnej?

0

Tak jak w temacie chciałbym się was spytać jak to generalnie wygląda? Podczas sprawdzania ofert pracy widziałem, że wiele z nich oferuje pracę zdalną, ale jak konkretnie wygląda podpisywanie umowy z takim pracodawcą? Rozumiem sytuacje gdy trzeba przyjechać na miejsce i podpisać umowę z pracodawcą własnoręcznym podpisem, ale czy możliwa jest sytuacja, że zawieram umowę z pracodawcą np. z Gdańska podczas gdy ja przykładowo mieszkam w Katowicach lub gdziekolwiek indziej i pracuje zdalnie? Czy jeżeli tak to będę potrzebować podpisu elektronicznego lub coś w tym rodzaju?

4

Podpis kwalifikowany lub wysyłanie i odbiór dokumentów kurierem.

1

jeśli umowa nie jest między dwoma firmami to wystarczy skan podpisanego dokumentu, ja to nawet nie skanowałem tylko wkleiłem swój podpis do PDF przez Adobe Reader

0

Niezależnie od podpisania umowy, musisz się liczyć z koniecznością skoczenia do pracodawcy w PL. W każdym razie u nas tego oczekujemy - odebranie sprzętu, wyrobienie dostępów, pogadanie f2f.

3
piotrpo napisał(a):

Niezależnie od podpisania umowy, musisz się liczyć z koniecznością skoczenia do pracodawcy w PL. W każdym razie u nas tego oczekujemy - odebranie sprzętu, wyrobienie dostępów, pogadanie f2f.

Nic co wymieniłeś nie jest konieczne. To że u Was nie ma kultury prawdziwej pracy zdalnej nie znaczy, że wszędzie tak jest. Praca zdalna to praca zdalna, jakbym szukał pracy hybrydowej to bym patrzył na inne ogłoszenia. U mnie wszystko jest załatwiane zdalnie, a ludzi zatrudnia się niezależnie od miejsca w którym mieszkają*. Odebranie sprzętu i umowa - wysyła się kuriera i jest na następny dzień, dostępy i wszystkie pozostałe sprawy związane z pracą załatwia się przez Slacka czy Teamsy, a F2F to przecież jakiś kaprys jest.

* wyobrażasz sobie bujać się przez całą Polskę, bo ktoś w biurze chce z Tobą kawę wypić?

btw. to brzmi jak ogłoszenie w stylu "praca zdalna, ale może wrócimy do biur no i fajnie jakbyś raz na jakiś czas przyjechał, np. raz na dwa tygodnie" xD

5

Ja pracuję całkowicie zdalnie i przed podpisaniem umowy czy aneksów muszę tylko dać znać mailowo oficjalnie, że otrzymałam wersję elektroniczną i wyślę pocztą/przyniosę do biura. Dokumenty muszę wydrukować i podpisać własnoręcznie. W przypadku laptopa pracowego teraz przy wymianie leciał kurierem, do ludzi z innych miast też kurier śmiga. Za to za pierwszym razem musiałam się pofatygować osobiście do biura żeby papiery wypełnić i sprzęt zabrać, ale akurat nie mam aż tak daleko i to chyba z tego powodu. Albo jeszcze nie mieli wtedy tak dobrze ogarniętego systemu zatrudniania na zdalniakach. Więc to chyba zależy od firmy i tego, jak sobie to mają ułożone.

3

Dostałem umowę do podpisania elektronicznie przez hellosign.com, poza tym żadna poczta/kurier nie była potrzebna. W biurze firmy nigdy nie byłem, byłaby to zresztą niezła wycieczka, biorąc pod uwagę, że znajduje się ono w Irlandii. Sprzętu używam swojego więc nic nie musiałem odbierać.

2

Kurier przyjeżdżał z samego rana z dokumentami do podpisania. Później podpisywałem i się umawiałem, żeby przyjechał z powrotem (tj. pisałem do HR, bo firma załatwiała i opłacała wszystko związane z kurierami). To przyjeżdżał, zabierał dokumenty. Ogólnie przez kilka dni ciągle przychodził do mnie kurier i albo coś mi dawał albo odbierał.

Laptop i inny sprzęt też kurier przywiózł. Tylko admin mnie później poprosił, żebym potwierdził gdzieś w wewnętrznym issue trackerze, że dostałem sprzęt.

Jeszcze robiłem zdjęcia jakichś podpisanych dokumentów i wysyłałem mejlem (nie pamiętam, o co chodziło, chyba o jakieś zgody).

3

Jak podpisywałem aneks do umowy to HR powiedział żebym wydrukował, podpisał fizycznie i wysłał poleconym. Jakaś nowa dziewczyna tam była. Odpowiedziałem że wolałbym elektronicznie profilem zaufanym jak poprzednio na co się zgodziła i tego samego dnia sprawa była zamknięta.
Cały sprzęt dostałem kurierem.

PS na razie przez ponad rok byłem tylko raz w biurze z okazji piwa po pracy bo poprzedni Line Manager odchodził. Po prostu praca marzeń :p nawet karty do biura nie mam :D

0

Skan podpisanego wydruku, albo https://eversign.com/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1