Szybkie wdrożenie na rynek pracy

1

Witam!
Za miesiąc kończę 21 lat i jestem studentem PWr drugiego roku na kierunku Informatyki Stosowanej. Aktualnie studiowałem, ostatnimi czasy przyszłość planowałem jako Mobile App Developer - kończę kurs fluttera na udemy, w przyszłym roku chciałem budować portfolio, aby pod koniec 3 roku studiów załapać się na staż/pierwszą pracę w właśnie tej branży.
Jednak życie zweryfikowało moje plany i zmieniło priorytety. Muszę w najbliższym czasie podjąć pracę i się usamodzielnić. Wiem, że chcę pracować jako programista i nie zbyt chciałbym iść na etat do pracy kompletnie nie związanej z moim zainteresowaniem.
I tutaj pytanie do was:
W jaki sposób najlepiej wdrożyć się na rynek pracy w krótkim czasie? Czy warto nauczyć się lub zagłębić wiedzę z jakiejś konkretnej dziedziny/języka? Czy zdobywać wiedzę potrzebną w zawodzie we własnym zakresie oraz kontynuować studia informatyczne , czy może postawić na jakiś szybki botcamp programistyczny?
Jak dużą szansę mam na zdobycie pracy bez doświadczenia i większego portfolio?
Aktualnie mam solidne, aczkolwiek obawiam się, że niewystarczające do podjęcia pracy, podstawy w flutterze oraz trochę mniejsze podstawy w Javie. Dodatkowo na studiach liznąłem OCamla, Scali, C++ i assemblera.
Pracę muszę podjąć do max pół roku, ale gotów jestem "złapać cokolwiek" i w międzyczasie studiować zaocznie/uczyć się/robić botcamp.

Z góry proszę o wyrozumiałość i dziękuję, za każdą radę.
Pozdrawiam :)

5

Ja nie wiem jak żyć, jako buddysta żyję od przypadku do przypadku, ale mam kilka przemyśleń:

  • lepiej mieć studia niż nie mieć
  • dobre bootcampy są już droższe niż studia zaoczne, a IMHO znaczą mniej niż studia
  • ostatnio Softwaremill szukał juniorów Scali
4

Zacznij szukać pracy, wysyłaj CV na Mobile Developer, zobacz co ci brakuje i ucz się pod rozmowę. Pół roku to dość dużo czasu na to, żeby douczyć co ci potrzebne do znalezienia pracy. Portfolio nic ci nie da jak nie będziesz umiał programować.

3

We Wrocławiu sezon na leszcza trwa od marca do maja. I potem płatne praktyki przez wakacje. Zazwyczaj firmy zatrudniają po nich. Jak mam być szczery to mało kiedy sprawdzałem portfolio kandydatów zazwyczaj jak cos było to poswieciłem temu max 5minut.

3

Jak masz kilka miesięcy to poświęć je na jakieś projekty, dużo się nauczysz jeśli będziesz je robił codziennie przez minimum 5 godzin.
Do tego jakieś tutoriale. Jakieś filmy z dobrej jakości kodu itd. Interesuj się programowaniem

2
KamilAdam napisał(a):
  • dobre bootcampy są już droższe niż studia zaoczne, a IMHO znaczą mniej niż studia

[dobre, bootcampy] coś jak [true, false] wybierz max jedno

0

Po co Ci studia do mobile developerki?

0

Jak masz pół roku to weź nie rób sobie stresów pójdź na testera manualnego, bo uzyskasz efekt odwrotny od zamierzanego.

Jak będziesz się nudził to podrasuj angielski, trochę poznaj chmury, mogą się przydać czy to na testera / developera.

A jeśli chodzi o fluttera to weź sobie youtuba, polecam jakieś hinduskie przykłady (gdzie cała apka to jedna - dwie klasy). Tak sie nie nauczysz "czysto" kodować, ale szybciej poznasz SDK fluttera i opanujesz robienie wizualnie ładnych aplikacji z animacjami. Zrób kilka ładnych programów, które robią coś pożytecznego dla człowieka. Z czasem pokaż ludziom co Ci wyszło, zbierz feedback, przy okazji zastanów się co Ci nie wychodzi i rób progress na spokojnie - a najlepiej odpowiadaj na potrzeby jakie występują w projektach.

0

Na przestrzeni lat nasłuchałem się opinii na tym forum jak to jest niby źle dla juniorów, ale w prawdziwym świecie wygląda to tak, że jest bardzo duże ssanie na juniorów, working studentów i internów - o ile jesteś studentem.

Opie, jesteś na drugim roku, najszybsza droga: nie rezygnuj z studiów, ucz się teraz ile możesz (w stylu 24/7) - i tego co potrzebujesz, i znajdziesz pracę na przyszłe wakacje (lub szybciej jak się uda, ale jak nie masz skilla to musisz tutaj liczyć na farta).

0

Warto próbować łapać jakieś ambitniejsze staże. Nawet po to by polizać różne tematy. Tylko na te ambitniejsze też mają przesiew. W krypto mogę jeden polecić

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1