Złożenie wypowiedzenia a okres wypowiedzenia

0

Czy ktoś orientuje się, czy jeśli złożę wypowiedzenie 30 czerwca o 23:30 (tzn wyślę skan do kadr, bo taki akceptują) to wypowiedzenie będzie już biec od 1 lipca?
Mowa o umowie o pracę. Z góry dzięki.

3

A dlaczego chcesz być członkiem? Czy będzie w mocy to zależy od interpretacji i od samej umowy. Myślę że prawnik mógł by to spokojnie zakwestionować.

0

Ja bym powiedział, że liczy się jako złożone w tym miesiącu. Inna sprawa, że jak pracodawca uzna inaczej i nie dojdziecie do porozumienia to będzie młyn. Nie lepiej złożyć wcześniej? Taką różnicę robi Ci parę godzin?

1

oooops przypadkiem im sie serwer popsuje ;)

2

Okresem wypowiedzenia jest czas, jaki upływa od momentu złożenia oświadczenia woli do dnia, w którym następuje rozwiązanie stosunku pracy.

Więc w teorii możesz złożyć to wypowiedzenie o 23:30, ale serio, po co? A jak go nie dostaną? Tak ciężko jest wysłać je jutro? Boisz się managera czy co?

0

@pre55: To nie jest takie proste, bo oświadczenie woli jest ważne od momentu kiedy złożone jest w taki sposób żeby odbiorca mógł się z nim zapoznać, chociaż to się komplikuje jak wysyła się to mailem. Podejrzewam że przyjmowanie skanów przez maila to tylko grzeczność a później i tak trzeba donieść papier, jeśli będzie się bucem to firma może nagle zacząć egzekwować zapisy w umowie (częstym zapisem jest że wypowiedzenie musi być w formie pisemnej pod rygorem nieważności).

1

ja zawsze dostarczam do rąk własnych w dwóch kopiach i czekam na podpis na wszelki wypadek, wolę nie ryzykować że przez coś takiego oferta mogłaby mi przepaść. Jeśli utrzymasz dobre kontakty to zawsze możesz też się dogadać i zrezygnować "za porozumieniem stron" wtedy możesz skrócić okres wypowiedzenia nawet teoretycznie do zera - przydatne zwłaszcza gdy się zasiedzieliśmy w jednej pracy i mamy 3 miesięczny okres

0

Najlepiej wydrukować i pójść osobiście już dzisiaj. Mailowo w teorii powinno być podpisane elektronicznym podpisem. Poza tym 23 to dość dziwna pora. IMO wypowiedzenie jest skuteczne, gdy ktoś mógł zapoznać się z jego treścią, a tym czasem hr-y zazwyczaj o 16 są już dokach startowych, po 18 szefa już nie ma.

2

Nawet jak okazali się złamasami wg. mnie powinineś pójść do przełożonego i wręczyć osobiście ewentualnie wysłać mailem i poprosić o videocalla i oświadczyć o tym. Nie pozostawiaj po sobie niesmaku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1