Certyfikowany informatyk

0

https://mobile.twitter.com/dziennikarz/status/1395610766494117891

Czy oni już do końca ***? Czy gość bez skończonych studiów informatycznych a pracujący jako dev będzie informatykiem? Czy w ogóle programista to informatyk? A ten co skończył studia a jest np budowlańcem to też się załapie?

1

Po pierwsze informatyk to znaczy wszystko i nic.
Od gosci zarabiajacych RJ45 i kladacych sieci, poprzez konfigurujacych drukarki i konta w firmowej sieci, programistow, naukowcow od CS, serwisantow, ...

6

Czekam na interwencyjne skupy kodu źródłowego, ale tylko od magistrów informatyki. ;P

2

@kzkzg:

Czy oni już do końca ***? Czy gość bez skończonych studiów informatycznych a pracujący jako dev będzie informatykiem?

No moim zdaniem nie. Informatyk, to osoba która ukończyła studia informatyczne (bez względu na specjalizację). Można o takiej osobie powiedzieć, że z wykształcenia jest informatykiem. A to już o jakiej specjalizacji to inna kwestia.

Ktoś może nie ukończył studiów ale pracuje np. jako programista. O takiej osobie bym powiedział, że jest informatykiem ale nie dyplomowanym.

Taka zagadka. Czy osoba która leczy innych jest lekarzem bez względu czy ma studia czy nie? :)

2

No moim zdaniem nie. Informatyk, to osoba która ukończyła studia informatyczne (bez względu na specjalizację)

Czyli co, technik informatyk to nie informatyk? To wykształcenie daje podstawy informatyki. Argument ze studiami to argument do niczego, znam ludzi, którzy po studiach nie pracują jako IT i znam ludzi po techniku informatyku bez studiów, którzy zarządzają infrastrukturą na halach produkcyjnych.

3

@Burdzi0:

Argument ze studiami to argument do niczego, znam ludzi, którzy po studiach nie pracują jako IT i znam ludzi po techniku informatyku bez studiów, którzy zarządzają infrastrukturą na halach produkcyjnych.

Tak jak wspomniałem. To czy ktoś studia ma nie czyni go ani lepszym ani gorszym. Po prostu taką osobę można moim zdaniem nazwać informatykiem z wykształcenia. Tyle.

4

Nic tam nie ma o studiach, a szkoda, bo coraz więcej amatorów pcha się do tej gry XD #pdk. Po co ja na tej polibudzie siedziałem tyle lat, skoro do zostania specjalistą wystarczy dziś zrobić tutorial z neta o tym jak napisać kolorową apkę w angularze?

0

Ja ukończyłem magisterkę z informatyki w biznesie. Kim teraz jestem? Informatykiem w biznesie?

0

Jeśli państwo polskie coś komuś daje albo łaskawie mniej zabiera (wprowadzając ulgi), więc to oczywiste i jest to w interesie państwa, żeby wprowadzić jak najwięcej ograniczeń, żeby jak najmniej osób skorzystało na tych ulgach (tak działa tu wszystko - od tarczy antykryzysowej aż po zasiłki dla bezrobotnych czy renty - zawsze są jakieś dziwne warunki, które spełnia tylko część osób). Więc "wymus" (czy raczej wymóg. Tworzę własne słowa już...) studiów czy np. wymóg przepracowania iluś lat na umowie o pracę (skoro ma to dotyczyć "starszych specjalistów IT") byłby pożyteczny o tyle, że pozwoliłoby mniejszej ilości osób przyznać ulgi, a jednocześnie mogliby się chwalić, że "ulgi istnieją".

Tylko, że ja nie widzę tutaj nic o tym. Tam nie ma nic o studiach w tym artykule ani nawet o certyfikatach, więc to nasze gdybanie tylko i być może nadinterpretacja. A oni na razie i tak tylko sondują społeczeństwo, bo chyba nie ma jeszcze faktycznego projektu tego nowego ładu? Do tej pory mogą się wycofywać z jednych pomysłów, a dodawać inne.

3

Ale to jest chyba jakaś oznaka szczęścia i dobrobytu, że ludzie mają widocznie za mało rzeczy do wkurzania się na nie, więc zamiast czekać na konkrety wkurzają się na zapas na pomysły opisane za pomocą powerpointa i skrótów myślowych. :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1