Znajomość technologii bez doświadczonego komercyjnego, co wpisać w cv?

0

Przerobiłem ostatnio dokładnie kurs z reacta na udemy (40h). Do tego przejrzałem pytania rekrutacyjne i na większość pytań potrafię odpowiedzieć bez problemu. Dodam, że mam 3 lata doświadczenia we frontendzie, więc js i tsa dosyć dobrze ogarniam. Czy w cv na moim miejscu wpisywalibyście znajomość reacta czy lepiej napisać, że miało się styczność z reactem? Komercyjnego doświadczenia w reacie nie posiadam.

W niedługim czasie chcę rozejrzeć się za czymś na rynku, stąd moje pytanie.

0

napisalbym "react basics"

5

Dodaj skalę 5-stopniową i napisz, że ogarniasz tak gdzieś 4/5 i dodaj koniecznie certyfikat ukończenia kursu z Udemy, jako załącznik. :D

Oczywiście żartuję. Odpowiadając już na serio, to na rekrutacji możesz wspomnieć, ale moim zdaniem zrobienie kursu nic nie mówi o tym, czy to umiesz. Napisany projekt z daną technologią już tak, więc coś z tym zakodź i dodaj sobie do CV. Potem na rekrutacji powiesz, że bawiłeś się Reactem na własną rękę i czujesz się z nim pewny na tyle, na ile można być pewnym przy niedużych, niekomercyjnych aplikacjach. Resztę, poprzez pytania, sprawdzi sobie gość na rozmowie.

3
kaczor19 napisał(a):

Czy w cv na moim miejscu wpisywalibyście znajomość reacta czy lepiej napisać, że miało się styczność z reactem?

W CV wpisuję technologię z którymi mogę zacząć pracować od pierwszego dnia i z których mogę odpowiadać na rozmowie. Nie ma rozgraniczenia na poziom bo to i tak nic nie mówi. Nie ma uniwersalnej miary jak np. w przypadku języków obcych.

2
LowSkiller napisał(a):

dodaj koniecznie certyfikat ukończenia kursu z Udemy

Niestety niektórzy myślą, że tego typu certyfikaty są czymś nadającym się do załączenia w CV (nie mam na myśli autora tego tematu). Ostatnio koledze tłumaczyłem, że lepiej tego nie robić, bo zniechęci do siebie pracodawców, ale nie dało się go przekonać, bo po coś te certyfikaty są, po coś się płaci za kurs i Udemy to porządna platforma.

1
kaczor19 napisał(a):

Czy w cv na moim miejscu wpisywalibyście znajomość reacta czy lepiej napisać, że miało się styczność z reactem? Komercyjnego doświadczenia w reacie nie posiadam.

Wpisałbym zgodnie z prawdą czyli React basics. Zapewniam Cię, że nie znasz tego frameworka. Nawet napisanie 2-3 projektów nie spowoduje, że poznasz go w dobrym stopniu. Przynajmniej tak powtarzają moi front-endowi znajomi pracujący z nim 2+ lat.

1

Z tymi 40h to jak na prawo jazdy. Też masz ich do wyrobienia pewną liczbę, ale wszyscy Ci powiedzą, że żaden z Ciebie kierowca (nawet jeśli zdałeś prawko).
React basics jak proponuje @purrll lub na przykład React fundamentals będzie adekwatniejsze ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1