Rynek pracy Rzeszów

0

Hej. Rozważam studia zaoczne na Politechnice Rzeszowskiej. Zastanawiam się jak jest w Rzeszowie z pracą dla osób początkujących - aktualnie pracuję w innej branży, w innym mieście - po prostu zastanawiam się czy jest szansa wbić się w miarę szybko na jakieś stanowisko czy raczej nastawić się na pracę w fabryce. Trochę liznąłem Pythona i Linuxa i właśnie te technologie mnie interesują, chcę się w przyszłości rozwijać w kierunku sec lub devops, zdaję sobie sprawę, że tutaj raczej szybko nie wystartuję, próg wejścia stosunkowo wysoki. Z tego co widzę np.w Krakowie jest sporo ofert na testera manualnego czy helpdeska, w Rzeszowie jest tego mniej. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z lokalnym rynkiem pracy? A może ktoś jest w stanie rzucić jakąś opinią nt.Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej?

3

Kompletnie nie mogę polecić tej uczelni, a zwłaszcza informatyki zaocznie. Stosunek ceny do jakości jest żaden.
Jak chcesz się podszkolić z algorytmów, poznać zasady działania komputerów, podszkolić z matmy to możesz wpaść na 3 semestry.
Jednak to samo dostaniesz na chyba każdej innej uczelni.

Jeśli chodzi o stricte programowanie, czy też laboratoria , to jest jedna wielka padaka, już lepiej sobie tutoriala odpalić na jutjubie.
A na laborki z dwoma panami od sieci, to polecam przygotować termos melisy.

0

Z pracą w Pythonie i Linuksie w Rzeszowie może być kiepsko. A na Politechnice, to już w ogóle. Tam uraczą Cię Matlabem, Javą, C, C++, a czasem nawet Pascalem.

Z tego co pamiętam, to w Pythonie można, coś sensownie podziałać w Onecie (Kraków), albo Ipla (Warszawa).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1