Rekrutacyjne WTF jakie Was spotkały

2

Równo miesiąc temu wysłałem CV do pewnej firmy, która prowadziła rekrutację na wiele stanowisk. Brak odpowiedzi, ok, ich strata.
A co widzę teraz? Znowu (ogłoszenie odświeżone) prowadzą rekrutację na te kilkanaście stanowisk. A niby jest to "praca od zaraz".

Zbierają bazę kandydatów czy mają może specyficzne wymagania i nikt im nie pasuje? Firma międzynarodowa.

13

Rozmowa na stanowisko Go Developera w pewnym software housie, na spotkaniu project manager i architekt.
PM z pasja opowiada mi jak to wczesniej pisali mikroserwisy z C# i javie, a teraz to przepisuja na Go. Proste pytanie z mojej strony dlaczego przepisuja,

(PM) Yyy noo tak w zasadzie to ja nie wiem, to byl wybor kogostam, moze Ty (architekt) wiesz czemu?
(A) Yy yyy no bo w GO sie szybciej pisze (serio szybciej jest cos przepisac niz zostawic jak jest skoro nie ma ku temu powodow?), lepiej sie wpasowuje w mikroserwisy i w ogole jest lepiej

Zrozumialbym jeszcze gdyby to byli szeregowi klepacze kodu, ale serio PM i architekt?

2

Ostatnio bylo troche o literowkach w CV, o nierownych wcieciach w CV, o attention to details, a tu taki kwiotek tuz pod nosem, bo na stronie glownej 4p, mi sie objawil
screenshot-20220412095031.png

0

Aneks do oferty pracy:

It is impossible to list every requirement for, or responsibility of, any position. Similarly, we cannot identify all the skills a position may require since job responsibilities and the Company’s needs may change over time. Therefore, the above job description is not comprehensive or exhaustive. The Company reserves the right to adjust, add to or eliminate any aspect of the above description. The Company also retains the right to require all employees to undertake additional or different job responsibilities when necessary to meet business needs

Aka zwabimy cie fajnym stakiem, a potem bedziesz dłubać śmierdzące legacy patyczkiem.
Przynajmniej sa szczerzy.

2

HR w Portugalii, chyba obsługują całą europę dla firmy, gdzie się rekrutowałem. Wysyłasz maila z pytaniem o to ile jeszcze rozmów będzie, przy dobrych wiatrach dostajesz odpowiedź po tygodniu xD Mają totalnie wywalone.

3

screenshot-20220413135026.png

Konaktują się nawet nie wiem z kim. Potem narzekają że im nikt nie odpisuje ;(

5

Dosyć groteskowa oferta. Wymagania z d00py (mix py deva / web deva / data engineera a nawet c# XDD) a wszystko za bagatela 12-16k zł uop (Pozycja seniorska). Nie jest to mała firma co jeszcze bym zrozumiał a całkiem pokaźne korpo.
screenshot-20220425230732.png

4

15.02 wyslalem CV do firmy produktowej z UK. Pierwszy odzew po dwoch tygodniach. Odpisywalem zawsze w ciagu jednego dnia, otrzymywalem odpowiedz w ciagu 5-7 dni roboczych. Pierwszy email jaki mi wyslali to pytanie o to ile chce zarabiac - odpisalem, od razu zaznaczajac ze interesuje mnie tylko praca w pelni zdalna, bo sie przeprowadzam do Polski.
Rowne 2 miesiace pozniej (xD) bylem juz po 3 etapach rekrutacji i dostalem oferte. Stawka dokladnie taka jaka sobie zazyczylem, ale... wymog jednego dnia w tygodniu w biurze.

Ostatnim z etapow interview byla wizyta w biurze, ale wtedy jeszcze nie spodziewalem sie tego, ze celem tego etapu jest zwabienie mnie widokiem z dachu i darmowymi snackami.

1

Minęło już od tego czasu wydarzenia sporo czasu, więc może powinienem powiedzieć.

Jakieś dwa lata temu zostałem zrekrutowany do pewnej dużej firmy (80tyŚtyS. pracowników) do zwykłego projektu w niej. Miałem managera w miejscu zamieszkania, a resztę 5 osobowego zespołu w USA. Jak tylko mnie zrekrutował ten manager to się zwolnił.

2

Gdy wysyłam zgłoszenie via pracuj.pl dostaję potwierdzenie na @. Potem dostaję kolejnego maila typu "pracodawca otworzył twoje zgłoszenie". Ale czasami jest cisza po wysłaniu zgłoszenia. Czyli co? Tworzą sobie jaką bazę danych, gdzie filtrują SELECT * FROM zgłoszenia ORDER BY oczekiwania_finansowe ASC i wtedy otwierają dane zgłoszenia?

2 użytkowników online, w tym zalogowanych: 1, gości: 1

Użytkownik: SnaaPP