Wątek przeniesiony 2018-03-28 10:06 z Hardware/Software przez somekind.

Git Repo jako CV

0

Witam wszystkich!

Ostatnio kręcę się na róznego rodzaju meetupuch oraz warsztatach, spotykam sporą liczbę startupowców poszukujących developerów i nie tylko.
Podoba mi się trend, że CV kandydata dla sporej liczby takich osób wgl się nie liczy bądź ma znikomą wartość, natomiast zawsze jest zapotrzebowanie na link do prywatnego Git repo z projektami.
Na łamach FB spotkałem ogłoszenie gzie do fimy szukają deva i proszą tylko i wyłącznie o linka go repo + kilka słów o motywacji.

Co sądzicie na ten temat? Czy Git repo mają szanse stać się tzn wizytówką bądź nawet IT LinkedInem?

1

Co sądzicie na ten temat? Czy Git repo mają szanse stać się tzn wizytówką bądź nawet IT LinkedInem?

Problem w tym, że ludzie nie umieją z tego korzystać. To nie jest tak, że ktoś sobie założy Githuba, wklei 3 gównoprojekty o funkcjonalności rozbudowango HelloWorld, ze słabą jakością kodu* i będą się na niego pracodawcy rzucać.

Co innego jeśli ktoś ma ciekawy projekt open source, albo jeśli się gdzieś udziela w istniejącym ciekawym projekcie.

* nie można przesadzać w drugą stronę. Jak się ma ileś projektów na GH to wiadomo, że gdzieś może być spaghetti, jeśli się korzysta z Githuba normalnie, dla siebie, jako hosting do swoich hobbystycznych projekcików, to też nie wszystkie projekty będą świeciły super jakością kodu czy 100% pokryciem testami. Raczej chodzi mi o sytuację typu, że ktoś prawie Githuba nie używa, a ma tam trzy projekty np. "Angular Demo", "REST Tutorial" i "Hello React" i w tych projektach jest kasza w kodzie. Wątpię, żeby to wychodziło na plus.

0
BlockchainEnthusiast86 napisał(a):

Co sądzicie na ten temat? Czy Git repo mają szanse stać się tzn wizytówką bądź nawet IT LinkedInem?

Rynek z okolic gumtree, olx, strony facebooka, zlecenia... Jak najbardziej.

Cytat z innego wątku: "Z tego co obserwuje to jednak większość ofert pracy co ukazują się na portalach to pensje porównywalne z wykładaniem towaru".

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0