Początki pracy programisty

0

Czy jeśli w pierwszej pracy strasznie powoli mi idzie to normalne? Jestem w tyle z zadaniami od innych, nawet od juniorów. Czy programowanie jest po prostu nie dla mnie i przebranżowić się np. na testera?

Aha i czy nie mając styczności z testowanie dałbym radę gdzieś się załapać na testera znając język programowania c#,c++,angular oraz sql? Głównie w technologii asp .net pisałem.

1

Co do tego czy idzie ci źle to porozmawiaj ze swoim managerem. Spróbuj popatrzyć na swoją pracę i określić czemu ci idzie wolniej:

  • nie rozumiesz do końca tego co masz zrobić (wskazuje na problem w komunikacji)?,
  • nie znasz narzędzi (problem techniczny, określ jakich - build toole, debugery, serwery aplikacji?),
  • nie znasz używanych frameworków i bibliotek (znowu - określ których i w jakim stopniu),
  • kod często wraca na poziomie code review (czy dbasz o jakość kodu?)
  • dużo czasu spędzasz na naprawianiu bugów (czy używasz pomocniczych narzędzi - analiza statyczna, pokrycie testami? czy piszesz testy dobrej jakości? czy masz braki w wiedzy biznesowej?).
1

Generalnie to tą pracę niedawno zacząłem i to co było na studiach było łatwiejsze. Projektu na razie całościowo nie ogarniam. Są też tam różne konstrukcje programistyczne, które średnio rozumiem. Co do bibliotek to nie znam np za dobrze identity. Często nie wiem jak zacząć dane zadane robić.

0

Skoro dotarłeś już tak daleko, to raczej programowanie jest dla Ciebie. Czy ktoś narzeka na Ciebie, czy po prostu sam się nisko oceniasz?

0

Póki co nie narzeka, bo jestem świeżakiem, ale inni juniorzy znaczniej szybciej robią swoje zadania.

0

Tyle że ci juniorzy siedzą zapewne dłużej przy projekcie.
Jak długo ty przy nim pracujesz?
Przy pierwszej komercyjnej apce do której trafiłem (a był to straszny spagetti kod), moja wydajność w ciągu 4 miesięcy wzrosła o 200 - 300 % początkowej szybkości. Po prostu wraz z poznawaniem kodu z którym się pracuje prędkość pracy rośnie.

0

Zaczeli+mniej+wiwcej+w+tym+samym+czasie+co+ja.+Nie+wiem+moze+to+kwestia+kilku+miesiecy+zanim+wiecej+ogarne.+

0

Sory za te +, ale coś mi tak wcześniej posta dodało

0

Jeśli nie znasz konstrukcji to wskazuje to na braki w podstawach. Jak na coś takiego trafisz i wiesz jak to się nazywa to sobie zapisz i później poczytaj o tym i porób jakieś przykłady. Podobnie z bibliotekami. Co do całościowego ogarnięcia projektu to to jest akurat OK i z czasem powinno być OK. Możesz podać przykłąd zadania którego nie wiedziałeś jak zacząć? Może dostajesz zbyt ogólne instrukcje i powinieneś je z kimś omówić?

0

Może powinienem iść lepiej na testera? Tam trochę jest łatwiej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1