O co mogą pytać na rozmowie

0

Witajcie, jest to mój pierwszy post, a zarazem temat na tym forum :) W środę mam mieć rozmowę na stanowisku junior front-end. Jest to moja pierwsza rozmowa i w sumie nie wiem czego się spodziewać. Wymagane był bardzo dobry HTML 5 i CSS3 + podstawy JS. Ma ktoś taką listę pytań o co mogą zapytać? Wiadomo, że bardzo chciałbym dostać tę pracę, dlatego chcę się jak najlepiej przygotować. Znam powyższe techonologlie w stopniu dobrym, czyli takim umożliwiającym bezproblemowo pisanie stronek, natomiast JS to takie podstawy, ale bardziej się obawiam o to, że dadzą mi coś egzotycznego, czego się w zasadzie nie stosuje, czyli np. jakąś nowość w HTML 5 albo w CSS. Z góry dzięki za opd.

2

Standardowo jakie miałem na to stanowisko:
HTML:
Co to jest HTML5, co to jest doctype, czy konieczne jest używanie sekcji head, co to jest meta charset, hierarchia znaczników semantycznych w html5, gdzie najlepiej dołączać style, gdzie najlepiej dołączać skrypty, kiedy używać klas, kiedy id, dlaczego warto używać, dlaczego warto używać template engines, jakie znasz, inputy, formularze.
CSS:
Dużo o składnie, nie ma sensu wszystkiego pisać, wszystkie warianty position, najpopularniejsze displaye, może być o BEM, czy znasz sass, scss, stylus, less itd, może być o znane fw np bootstrap, foundation, proste zadania na kartce z float: left, float: right, model pudełkowy, box-sizing, resetowanie stylów, na pewno RWD, media queries, hierarchia znaczników, pewnie o wypośrodkowanie pionowe i poziome, często teraz pojawiają się pytania o gridy i flexy, kiedy (nie) używać important, jak zrobić footer, ogólnie tutaj jest chyba najwięcej pamięciówki, wpisz po angielsku w google z filtrem czasowym to wyskoczy co jest na topie teraz

JS, nowości w ES2015/6, var, const, let, zasięg zmiennych, współpraca z domem, nie wiem jaki jest stack technologiczny, ale często pytają o jquery, ajax, xhttprequest, funkcja zwracająca funkcje, o takie rzeczy jak pętle to nawet na bardzo juniorskie mnie nie pytali bo pewnie zakładają, że to się wie, czy w js są klasy, hasownproperty, czym się różni map od forEach i filter, napisz proste sortowanie, ciąg fibonaciego, znajdowanie liczb pierwszych, liczb doskonałych itd, czy znasz jakieś wzorce projektowe itd.

Warto na pewno "pochwalić się" znajomością systemu kontroli wersji, najlepiej GIT.

0

w czasach klepania na fw to najważniejsze flex, grid, media queries, optymalizacja, resztę nawet jak nie pamięta selektorów atrybutów to sobie łatwo doczyta/sprawdzi, z js/jquery zmienne, operatory, instrukcje, pętle, tablice, walidacja, relacje między elementami, usuwanie, tworzenie, takie użytkowe rzeczy, co kogo obchodzą wyklepane regułki jak nie będzie ich potrafił zastosować...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1