Pierwsze dni pracy mlodszego programisty?

0

Czesc!
Za pare dni czeka mnie pierwszy dzień pracy jako młodszy programista.
Troche się boję, rozmowę miałem w przyspieszonym tempie, jakieś proste zadanko, a potem pytania z samego języka w stylu:
orientuejsz się co to xyz, czy używałeś kiedyś x
i nie wiem co mnie czeka - boje się że nie dam rady tak z marszu.
czy w poczatkowe dni dają jakieś zadania, coś tlumaczą, czy raczej masz to-i-to, zrób-to?
opisze ktoś jak to u niego wyglądało ;o?

1

Chyba każdy się bał pierwszej pracy. Ja od razu zostałem rzucony w wordpressa, miałem wyjaśnione wszystko co mam zrobić, do tego przypisane taski i każdą wątpliwość miałem zgłaszać. Tyle.

0

Mógłbyś napisać jak wyglądała twoja rozmowa kwalifikacyjna?

0

Jak mnie wezmą do firmy, to czeka mnie troche dni szkolenia, zanim zaczne coś kodować, bo maja tam system, który trzeba dobrze poznać. Czekam na odpowiedź, bo zrobiłem zadanie rekrutacyjne na dosyć wysokim poziomie, ale równie dobrze mogą mnie odwalić i napisać, że tym razem nie, ale może...kiedyś..;).

0

brunatny ogórek rozmowa była dość szybka ;]
pierwsze zadanie z baz danych, dość proste, wystarczyło znać podstawy SQL no i połapać się w tabelach (3 złączenia wystarczyło wykorzystać)
z .NET to raczej się taki przyjemny chłopak pytał niż dawał zadania - czy wiem co to w ogole jest ajax, mvc, git... no jakieś podstawy z dziedziczenia (czy wiem co to i po co, standardowo pytanie ile klas może dziedziczyć inna klasa :D)
czy pisałem jakieś projekty na uczelni i co tam używalem...
raczej starałem się mówić prawdę w stylu 'czytałęm o tym, użyłem tylko raz' ,a nawet 'użyłem ale mi sie nie spodoało więc wyrzuciłem do kosza' :D :D :D

ale teraz nie wiem czy oni oczekują, że skoro w w cv zapisałem znajmość x,y,z to czy nie będzie "przecież napsiałeś że znasz więc twoja sprawa..."
chociaż zastrzegałem, że doświadczenie komercyjne to raczej małe skrypty za mały hajs za młodu, a tak to jedynie jakieś help-deski czy coś w ten deseń
projekty jakieś tam trzaskałem, ale to co innego jak się samemu pisze, ciągle poprawia i na tym uczy (bo w projektach mam czasem rozpiździel zanim poprawię) a co innego w firmie, gdzie wzsyscy już mają jakiś taki 'styl' czy stosują wzorce.

0
Brunatny Ogórek napisał(a):

Mógłbyś napisać jak wyglądała twoja rozmowa kwalifikacyjna?

Rozmowa o technologiach które znam jakieś pytania w stylu czym się różni klasa abstrakcyjna od interfejsu, omawianie jak coś bym zrobił, omawianie zleceń które już wykonałem wcześniej i wpisałem w cv.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1