Kiedy uczyć się js?

0

Wiem, że wiele osób powie - "Jak już nauczysz się html i css", ale co to znaczy nauczyć sie htmla i cssa, znać wszystkie znaczniki na pamięć? Jaki jest dobry nasz na nauke tego pieknego jezyka

2

Polecam od dziś

1

Też polecam od dziś, a co do "wszystkich znaczników" - ja uważam że nie należy znać ich na pamięć. Należy natomiast znać te najczęściej wykorzystywane, znać funkcjonalność tych rzadziej używanych i znać miejsca w których należy szukać wyjaśnień w przypadku tych sporadycznie używanych.
W programowaniu nie wiem czy jest ktoś kto zna wszystkie instrukcje języka (no chyba że język jest bardzo prosty).

1

CSS nigdy się nie nauczysz, a nauka HTML to jeden dzień, więc js możesz już zacząć. Z resztą pogrzeb w moich postać pisałem o tym tyle razy, że hoho.

0

"Jak już nauczysz się html i css", ale co to znaczy nauczyć sie htmla i cssa,
To znaczy tak kodować, żeby wiedzieć co z czym się je (np. nie wsadzać znaczników blokowych do inlinowych etc. albo nie nadawać idiotycznych nazw lub atrybutów zupełnie do niczego nie potrzebnych), jak kodować poprawnie (https://validator.w3.org/) i optymalnie (PageSpeed). Co do opanowania CSSa - pisać kod tak, aby kod był ładny, przejrzysty i mało powtarzalny (mnóstwo rzeczy da się zrobić 'z automatu' przy dobrym doborze klas i atrybutów - looknij Bootstrap).
Jak to opanujesz, możesz powiedzieć, że umiesz te 2 rzeczy. Nigdy nie jest tak, że wszystko pamiętasz i nigdzie nie zaglądasz więc tym się nie kieruj. Można znać cały HTML + mnóstwo znaczników z CSSa a kodować do bani.

Dlaczego lepiej uczyć się JSa po opanowaniu HTMLa i CSSa - bo wydaje mi się, że naturalną koleją rzeczy jest to, że podczas rozwoju projektu z wykorzystaniem tych dwóch rzeczy z czasem potrzebny będzie JavaScript, a po co się uczyć np. manipulowania DOMem i zdarzeniami na elementach, skoro sam HTML jest tak beznadziejnie napisany, że i JS siłą rzeczy będzie...

Nauka JSa przy HTMLu - jak najbardziej. Ale lepiej robić to pokolei (opanować dobrze HTML+CSS i ozdabiać JSem).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1