Czy jest sens uczyć się Swinga albo JavaFX?

0

Jestem początkującym adeptem co zapewne widać po tytule, bardzo często natykam się na to pytanie w trakcie nauki ale chciałbym je trochę rozwinąć. Czy jest sens w ogóle się tego uczyć skoro w Javie nie piszę się aplikacji desktopowych?

0

Nie
Edit: może kiedyś tak o dla funu ale na starcie szkoda czasu

0

Na pewno warto poswiecic pare godzin i zrobic prosty tutorial jednego i drugiego, bo wciaz jest spora szansa gdzies na to trafic w karierze.
Do tego sporo mechanizmow ze Swinga jest uniwersalnych jak chodzi o obsluge GUI wiec potem inne rzeczy latwiej ogarniesz.

2

W javie pisze się aplikacje desktopowe. To oczywiście mały procent względem javowych aplikacji web i android. Ale się pisze.

0

A to czasem nie zależy od tego w co się celuje? Jeśli chce się znaleźć praktyki/staż/pracę w celu nabycia doświadczenia to jest to dobre pytanie. Jeśli chodzi o to czy jest sens ogólnie, to raczej nie. Większość nowych aplikacji dekstopowych to hybrydy, tworzone w oparciu o np. Electron.

0

Aplikacje oparte o Electron są chyba tak samo popularne jak te oparte o TkInter.
To już Swinga (który jest promilem na desktopie) widziałem wielokrotnie częściej.

0

@vpiotr: być może się mylę, ale czy swinga widziałeś częściej tam gdzie pisze się nowe aplikacje, czy tak ogólnie? Bo to duża różnica.

0

uczyć sie zawsze warto :) a czy sie przyda to inna kwestia... pamietaj ze nieuzywana wiedza powoli zanika.

0

Prawdę mówiąc chciałbym się skupić na nauce która pozwoli mi na dostanie praktyk / stażu / pracy, wiele kursów na internecie porusza przestarzale technologie i bardzo często miesza mi to w głowie. Na czym powinienem się skupić? Co obrać jako cel nauki?

0
Aventus napisał(a):

@vpiotr: być może się mylę, ale czy swinga widziałeś częściej tam gdzie pisze się nowe aplikacje, czy tak ogólnie? Bo to duża różnica.

Swinga widziałem w pracy i na Softpedia.com / download.com
Electrona w poważnych zastosowaniach tylko na https://electronjs.org/apps/atom

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1