Z perpektywy szukającego pracę - uczyć się Swinga czy Javafx?

0

Witam,
zastanawiałem się czy jest sens uczyć się JavaFx z myślą o poszukiwaniu pracy?
Jest używana przez profesjonalnych programistów czy jest to raczej biblioteka hobbystyczna?
Lepiej sie uczyć Swinga czy JavaFx?

//poprzedni moj temat zostal usuniety z powodu zle napisanego tematu, wiec zmienilem

0

Ofert pracy pewnie jak na lekarstwo - nie pisze się okienek w javie, są do tego lepsze technologie. Z perspektywy pracy warto uczyć się javy EE

0

Wszyscy się z tym zgadzają? Nikt nie ma innej opinii?
Bo jeśli tak, to będę się musiał wziąć za tą JAVE EE...

0

Bez urazy, ale z takim podejściem to raczej zapomnij o zdobyciu pracy w tej branży, a nawet jeśli się to uda, to o wysokich zarobkach. Znajomość wzorców projektowych, IDE, Swinga, JavaFx 2, dostępu do bazy danych, biblioteki standardowej, innych popularnych bibliotek (np. commons lang,io) i przynajmniej podstawowa znajomość Springa to w zasadzie pakiet minimalny. Mam tutaj na myśli perfekcyjnego orientowania się w tych tematach, ale przynajniej wiedzę jakie słowa kluczowe w google wpisać w razie problemów. Pomijam całkowicie doświadczenie (nawet takie zdobywane w domu), znajomość przynajmniej jednego systemu kontroli wersji (w zasadzie konieczność w pracy).

0

Wiem że javafx używają w jednej z firm z mojej okolicy(Śląsk), ale to raczej niszowa technologia w swojej dziedzinie. Tylko dziwi mnie jedno, to nie jest jakaś rozległa technologia. Ucz się jee i skrobaj se coś w javafx(ale nie oczekuj rezultatów finansowych). Dla mnie technologia super ale jako dodatek, zabawka, do realizacji mniejszych aplikacji wystarczy.

btw javafx > swing. Mogę go sobie w fx'ie osadzić więc gdzie problem ?

0

JavaFX 2 to chyba JavaFX zrobiona od nowa, więc siłą rzeczy jest to młoda technologia z mnogością bugów. Dużo bugów == duży koszt ich obchodzenia, dlatego firmy unikają świeżynek.

Oracle ładuje sporo kasy w platformę Java, a w tym w JavęFX, więc bardzo prawdopodobne, że będzie się nieprzerwanie popularyzować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1