Netbeans Glassfish VISTA :(

0

Witam. Mam problem z uruchomieniem aplikacji webowych na netBeansie 6.7.1 i serverze GlassFish. Prosta aplikacja webowa wyświetlająca Hello World nie działa. Serwer GlassFish 2.1 ładuje się bez problemów, otwiera się przeglądarka (Firefox 3.5 ) i proces ładowania strony się nie kończy. Po niedługim czasie pojawia się komunikat Connection to www.localhost.com failed. Adres przykładowej aplikacji to : http://www.localhost.com:8080/WebApplication4/ . nie działa również pod IE. Jeśli natomiast uruchamiam przez wbudowanego Tomcat + NetBeans wszystko chodzi normalnie. Co jest powodem takiej sytuacji ? dziękuje.

0

www.localhost.com:8080? no to raczej nie tak działa... chyba że hostujesz na takim mylącym adresie.
Polecam spróbowac http://localhost:8080/TwojaAplikacja...

0

pomyłka... źle wklejony link. Na początku hostuje normalnie przez http://localhost:8080/ścieżka... na pasku dolnym pisze : oczekiwanie na www.localhost.com.... po krótkiej chwili albo wyrzuca błąd taki jak podałem samo wklejając link z "com" albo adres w przeglądarce zanika i nic się nie pojawia. pusta strona bez adresu.
natomiast zmieniając w projekcie serwer na tomcat wszystko działa normalnie.. zachowuje się tak jakby nie działał w ogóle serwer... pierwszą aplikację uruchamiałem zgodnie z tym co pisze w HELP do NetBeans.

0

znalazłem również informacje o zmianie ustawień folderu domains dla glassfisha... we właściwościach tego folderu udzielić prawa do wszystkich działań użytkownikowi komputera... ale niestety nie pomaga...

0

Problem rozwiązany. Miałem wcześniej takie problemy z Tomcatem w przeglądarce Firefox ale jakoś umknęło to mojej uwadze bo na IE wszystko chodziło normalnie. Chodzi oczywiście o rozwiązanie poprzednika gdzie używamy adresu IP. pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1