monitor eink dla programisty?

0

Cześć,

mam problem z oczami, planuję przesiąść się na monitor z ekranem E-Ink [Dasung E-Ink Paperlike 3 HD Front-Light and Touch 13.3" Monitor].

Znacie kogoś kto tak pracuje? Widziałem film gościa, który tak jak ja nie mógł pracować na zwykłym monitorze

1

Sam na szczęście nie mam problemów z oczami (więc może czegoś nie rozumiem), ale wydaje mi się, że lepsze będzie kupienie czegoś naprawdę dużego (27 cali lub więcej) i ustawienie tam powiększone rozmiaru czcionki, niż gapienie się w ekranik 13".

0

rzeczywiście nie rozumiesz :-) to całkiem nie chodzi o to

0

chodzi o zastosowaną technologię, LED świeci a-ink nie świeci, podczas czytania książki oczy mnie nie bolą, podczas pracy na komputerze bolą

0

Nie prościej kupić jakąś matową matrycę i wyjałowić kolory, oraz podświetlenie, ogólnie to każda matryca świeci, bo inaczej nie widziałbyś nic.

0

papier nie świeci i też nie widzisz nic?

0
contadorpl napisał(a):

papier nie świeci i też nie widzisz nic?

A w nocy po ciemku coś widzisz? papier odbija światło, a matryca sama je generuje, doucz sie trochę.

0

Czy badałeś ostatnio swoje oczy? Jakiego monitora używasz teraz?
Bo ja też byłem przekonany kilka lat temu, że monitor E Ink byłby najlepszą rzeczą pod słońcem dla mnie, rozwiązaniem wszelkich trosk. ;) Nawet miałem jakieś tam protezy z wolnym odświeżaniem.
No ale miałem dziadowski monitor błyszczący TN i zaczynała mi się wada wzroku, jak się później okazało.
Po zmianie na matowy IPS (wcale nie jakiś super) przestałem odczuwać problemy. Potem okulary oczywiście też jeszcze poprawiły sytuację. A E Ink uwielbiam w czytnikach - to dla mnie najbardziej ulubione gadźety ostatniej dekady.
Oczywiście możesz mieć większy problem niż ja i to będzie miało sens, ale warto sprawdzić wszystkie czynniki, bo taki monitor to duży koszt i chyba trochę kompromisów w używaniu.

2
  1. Pierwsze co mnie straszeni zabolało jak spojrzałem na ten ekran e-ink, to brak kolorowania składni i podświetlania błędów. Może znacznie wpłynąć na produktywność i szybkość skanowania wzrokiem kodu.
  2. Problem z brakiem kolorów nasila się, gdy będziesz musiał otworzyć dokumentację w przeglądarce lub zrobić szybki research na YouTube.
  3. 13 cali raczej nie nadaje się do profesjonalnej pracy. Mam Macbooka z 13 calową matrycą i po uruchomieniu IDE masz połowę ekranu zajętą przez wszelkiego rodzaju toolboxy. Przy bardzo małej czcionce w QtCreator jestem w stanie wyświetlić maksymalnie dwie 80 znakowe kolumny obok siebie.
  4. Posiadam zarówno Kindle z e-ink jak i zwykły 8 calowy tablet. Oba urządzenia służą mi głównie do czytania książek. E-ink jest oczywiście przyjemniejszy, ale różnica nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać.

Jeżeli nie masz konkretnej wady wzroku, która zabrania korzystania z normalnych monitorów, odpuściłbym sobie ten e-ink. Jeżeli bolą Cię oczy, polecam zakupić krople nawilżające, robić przerwy w pracy, zmniejszyć jasność ekranu i ustawić ciemna tło. Taki urok pracy.

1

Od lat czytam na Einku, ale jakoś nie przemawia do mnie praca na monitorze. Chodzi o "kolory"... Musiałbyś mocno popracować nad kolorami. Jak czytam literaturę programistyczna to listingi są bardzo nieczytelne.

Ekran znany od 2015, opieramy się na domysłach, więc sprawdź co myślą o tym użytkownicy czytników: https://swiatczytnikow.pl/pierwszy-na-swiecie-monitor-z-e-papierem-jest-prototyp-no-i-jest-cena/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1