intellij czy się opłaca?

0

Czy opłaca się kupić intellij ? Personal, dla osoby na juniorskim stanowisku jeszcze studiującej [nie chce brać z uczelni] ?

1

a firma nie stawia ?

0

nie :/ [firma typu szambo tylko na okres studiów..]

1

Jak masz status studenta lub tylko konto w domenie .edu to masz rok darmowego w wersji enterprise od JetBrainsa. Ogólnie z praktyki to wiem, że bardzo ciężko jest załatwić od firmy. Dobrze, że nie każą pisać w notatniku.

1

To zależy w czym klepiesz. Jeśli coś z dużą ilością frameworków enterprise to się opłaca. Jeśli nie, to niekoniecznie bo wersja Community też jest ok.

0

To można uzywac wersje "for individual developers" pracując gdzies w firmie?

0

Zacznij od Community Edition i zobacz czy Ci podejdzie. A najlepiej popytaj ludzi w czym pisza. U mnie w firmie np. byly projekty gdzie najlepiej bylo pisac w Eclipse, ze wzgledu na specyficzne pluginy. Ale teraz jestem w zespole gdzie czesc ludzi ma Intellij, Czesc Eclipse, a jeden kolega ma Netbeansy, takz emysle ze kwestia preferncji. Zobacz w czym Ci sie najlepiej pracuje. U mnie na poczatku po przelaczeniu z Eclipse na Intellij predkosc pracy spadla.

0
Stara Blondyna napisał(a):

To można uzywac wersje "for individual developers" pracując gdzies w firmie?

Można.

Generalnie chodzi o to, że individual jest na konkretną osobę - i musi przez tą konkretną osobę zostać zakupiona. Dodatkowo - musi być kupiona z pieniędzy własnych, a nie przeznaczonych na ten cel (czyli jak Ci szefu powie "masz tu 400zł, kup sobie intellij", to łamiesz licencję, choć wiem, że to głupie). Na tej licencji możesz korzystać z oprogramowania w domu i w pracy - warunek - żeby dwie instancje (praca/dom) tego programu nie działały równocześnie (też dziwne, musiałbyś kompa z domu przynieść do pracy, choć pozostawienie go uruchomionego w domu to też łamanie licencji).

Wersja dla firm to wiadomo - zostaje w firmie, może jej używać jedna osoba naraz, ale ta osoba może się zmieniać.

Informacje na podstawie wczytywania się w licencję, a także kontaktu z JetBrains. Informacje zdobyte ok 2 lata temu, ale nie wygląda na to, żeby się zdeaktualizowały.

0
dzek69 napisał(a):

Informacje na podstawie wczytywania się w licencję, a także kontaktu z JetBrains. Informacje zdobyte ok 2 lata temu, ale nie wygląda na to, żeby się zdeaktualizowały.

Potwierdzam ze zasady nadal takie same. Rozmawialem osobiscie z ludzmi z biura w Monachium.

0

Ja bym rozpoczął pracę w Eclipsie. Dopiero potem przeniósł się na produkty od JetBrainsa. Dużo właśnie zależy od tego, jak jeden kolega wcześniej wspomniał od oprogramowania, które posiadają współpracownicy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1