Tablet PC - czy się opłaca?

0

Jako, że mój stary laptop zaczyna powoli się rozsypywać, postanowiłem zakupić sobie nowy. Przeglądając różne oferty w internecie natknąłem się na takie cudo, co zwie się Tablet PC. Jako, że cena takiego tabletu jest nieco wyższa niż cena zwykłego laptopa, to chciałbym zapytać Was czy w ogóle opłaca się kupować coś takiego?

Oczywiście na myśli mam taki tablet, który wygląda jak zwykły notebook, któremu po rozłożeniu można przekręcić ekran, złożyć go i trzymając jedną ręką, drugą operować rysikiem. Czy ktoś z Was orientuje się jak spisują się takie urządzenia w akji? Czy można łatwo uszkodzić ekran kiedy go obracamy? Jak oceniacie Windows XP Tablet Edition i czy bardzo różni się on od zwykłego XP? Czy Tablet PC to dobre narzędzie dla programisty?

Prócz tego chciałbym dowiedzieć się jakiego producenta polecacie? Osobiście przykrze doświadczony pracą mojego HP pomyślałem, że nowy sprzęt mógłbym kupić tylko wtedy gdy wyprodukuje go IBM lub DELL. Czy to dobry wybór jeśli chodzi o tablety?

Szukając w googlach znalazłem coś takiego http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1823700,00.asp

Oczywiście na razie dopiero przymierzam się do kupna i niewykluczone, że pieniążki wydam dopiero w okresie wakacji, także liczę na to, że ceny nieco spadną.

0

Nie wiem, czy się opłaca, ale widziałem w akcji i jest całkiem przyjemnym narzędziem, zwłaszcza jeśli wykonujesz na szybko notatki, rysunki, szkice i tak dalej. Korzystałeś może z Microsoft Office OneNote? Ten program doskonale się nadaje do TabletPC, do szybkiego wprowadzania tymczasowych luźnych notatek i takich tam.

Windows XP Tablet PC Edition to klasyczny Windows XP Pro z dodatkowymi mechanizmami wpisywania tekstu (przez piórko właśnie). Notabene w Windows Vista jest to zdaje się już wbudowane.

IMO dla programisty jest to zbędna zabawka - choć naszkicować UML chciałbym czasem, czy coś zapisać szybko, a myszką mi się średnio chce męczyć, więc może być przydatne. Czy też jak projektujesz coś na szybko rysując schemat :)

0

Office OneNote właśnie nie widziałem :P

O Tableta pytam, bo chciałem sobie kupić coś co będzie zawierało w sobie jakąś nowszą technologię, a skoro pojawiają się notebooki, które mogą być jednocześnie i tabletem i laptopem to pomyślałem, że wypadało by się nimi zainteresować. Poza tym z tego co wyczytałem są to małe (12-14) i lekkie urządzonka, więc zawsze można go spakować do plecaka i mieć przy sobie. W razie czego wyciągnąć, zrobić to czy tamto, owo pokazać koledze :) Jak na razie to taką rolę pełni u mnie palmtop ale gdzie tu porównywać jedno do drugiego...

0

Taki tablecik to fajna zabaweczka, ale niestety coś kosztem czegoś :-(
Jakieś dwa miesiące temu miałem ten sam problem co Ty,
postawiłem na zwykłego laptopa (Dell Latitude D820), ponieważ w tej cenie, miałbym tableta o niezbyt zadowalających parametrach. na razie jeszcze ich cena jest zbyt wysoka w stosunku do ich parametrów, więc możliwość obracania ekranu i pisania po nim rysikiem będzie Cię dosyć drogo kosztować...

Pozdr.

0

No właśnie cena tego cacka jest tu najmniejszym problemem, bo do wakacji uzbieram nieco więcej grosza, ceny spadną, a nawet gdyby trzeba było to podjadę (lub podlecę) sobie do bardziej rozwiniętych krajów UE i zakupię tę zabawkę taniej.

Pytam bo chcę się dowiedzieć czy warto dozbierać te 2-3 tysiączki czy zainwestować je w co innego ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1