Technikum a praca programisty

0

Cześć.

Mam 16 lat, jestem obecnie uczniem 3 klasy gimnazjum i jak cała reszta ludzi w moim wieku mam obecnie ogromny problem z wyborem kierunku dalszej edukacji.
Praktycznie odkąd pamiętam wyobrażałem sobie swoją przyszłą pracę jako związaną z informatyką, choć nigdy z żadną konkretną jej dziedziną. Na chwilę obecną celuję w pracę programisty gier komputerowych, dlatego chcę się dowiedzieć - jak do tego dotrzeć?
Nie jestem niesamowicie dobry z matematyki, ale dotychczas zawsze sobie z nią radziłem. Zdaję sobie też sprawę że dalsze kształcenie w liceum na profilu matematycznym/informatycznym oznaczałoby także późniejsze studia - a moja obecna widza o studiach informatycznych ogranicza się do "duże ilości matmy naraz".
Kompletnie się na tego typu studiach nie widzę, dlatego chciałbym uczyć się w technikum, na "technika informatyka".
Zdaje sobie sprawę że w technikum nikt mnie nie nauczy jak robić gry/programować cokolwiek. Chciałbym wykorzystać te 4 lata nauki na zdobywanie wiedzy - uczenie się języków programowania, pracę z silnikami gier i tworzeniem własnych aplikacji, zdobywaniem doświadczenia itp. Moje dotychczasowe doświadczenie to (dopiero) uczenie się podstaw C++ i C# i praca z Unity3D.
Wychodzę więc z pytaniem - czy ucząc się programowania na własną rękę byłbym w stanie w przyszłości znaleźć pracę w zawodzie programisty? Czy studia są mi do tego potrzebne? Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i porady.

0

Studia nie są Ci do tego potrzebne. Potrzebne Ci za umiejętności. Na studiach też nikt Cię nie nauczy programowania. Za to inne ciekawe rzeczy - może, zależy od studiów.
Co Ci jest potrzebne to umiejętności i jakieś portfolio, bo bez studiów ciężko będzie Cię brać na poważnie jako np 18 latka bez portfolio. Z portfolio już będziesz całkiem ok wyglądać.

0

Powiem ci z autopsji- niedawno szukałem praktyk, które odbędą się w maju. Natrafiłem na fajną firmę, która nie dość, że mnie przyjęła, to jeszcze zaproponowała pracę. Co prawda, rozjeżdża się to trochę z moimi zainteresowaniami (lubię C++, a tu plugawa Java - JBoss, jpa, angular, bootstrap), ale mimo wszystko to zawsze coś do cv.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1