Pliki aktualnie ściągane przez przeglądarkę/na porcie 80/inne opcje?

0

Witam,
tak jak w temacie, potrzebuję wyciągnąć z przeglądarki adresy plików które przeglądarka aktualnie ściąga (uniwersalny sposób byłby fajny aczkolwiek wystarczy tylko firefox). Czyli funkcjonalność uboższa od tej jaką posiada FireBug (dodatek do firefoxa, on wyświetli jakie pliki dana strona używa, jakie nagłówki, czas wysyłania, ściągania i masę innych rzeczy).

Głównie zależy mi na tym żeby wydobyć jakie pliki ściągają wszelkie flashplayery itp.

Do głowy przychodzą mi 3 opcje:
-przez delphi zobaczyć co się w przeglądarce dzieje
-monitorować dane przesyłane na porcie 80
-monitorować co się dzieje w folderze Cache przeglądarek, tylko jak ustalić pochodzenie tamtych plików (mają losowe nazwy lub generowane na zasadzie czegoś w stylu md5, przeglądarka ogarnia to wszystko bo to jej pliki... ale obca aplikacja?)

byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, oraz za nowe pomysły na rozwiązanie tego problemu...

pozdrawiam
Paweł Lis

0

znalazłem jeszcze coś takiego (też tak macie że po napisaniu posta na forum wpadacie na coś mniej lub bardziej genialnego?):
w firefoxie w pasku adresu:
about:cache?device=disk
jest bardzo fajna lista nt. plików w cache, tylko jak się do niej dobrać?

0

Firefox masę rzeczy przechowuje w plikach *.sqlite, tu masz przykładowy artykuł: http://www.pcmech.com/article/clearing-all-favicons-from-firefox-3-cache-how-to/. Do baz sqlite łatwo się dostać z delphi, np. korzystając z tego artykułu: SQLite w Delphi

0

ściągnąłem dodatek sqlite manager do firefoxa, przekopałem jedyny plik sqlite jaki znalazłem (jakim cudem jeden???) i niestety nie znalazłem czego szukałem...
jest program MozillaCacheView, który robi dokładnie to o co mi teraz chodzi (a właściwie ma jedną z tych funkcjonalności których potrzebuję). Wie ktoś jak on działa i skąd bierze listę plików?

sorry za podwójnego posta, zdawało mi się że się scalają

o serwerze proxy też myślałem, ale był tu już taki temat i autor narzekał że przy przesyłaniu większej ilości danych są błędy, tego wolałbym uniknąć. Chociaż jak nic innego nie wyjdzie to może być i proxy...
w tej chwili szukam pliku gdzie ff ma swoją bazę danych plików w cache... wie ktoś może?

0

Otwórz sobie katalog z profilem firefox'a:
Jeśli masz xp-ka to będzie zapewne C:\Documents and Settings*****\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles (gwiazdki to nazwa użytkownika)
Tam masz katalogi z profilami, może być tylko jeden - jak otworzysz tam jest masa *.sqlite

sqlite.jpg

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1