Logika w kodzie razor

0

Hej. Zastanawiam się, czy moje podejście jest dobre.

Wyświetlam w widoku pewien model, i jeden button powinien zachowywać się inaczej w przypadku, gdy wyświetlam go twórcy wyświetlanego obiektu, inaczej komuś, kto wejdzie z tym obiektem w interakcje, a jeszcze inaczej komuś zupełnie innemu.

I teraz tak: albo w widoku będę miał 3 warunki i jeden widok, albo sprawdzenia dokonam w kontrolerze i zwrócę jeden z 3 widoków. Jakie podejście jest przez was preferowane?

W pierwszym przypadku- w jaki sposób przesłać dane do widoku, abym mógł w oparciu o nie jakieś operacje, wewnątrz tego widoku? View Model służy do wyświetlania danych i nie chciałbym pakować do niego danych typu "zalogowany użytkownik jest twórcą oglądanego modelu".
Co powiecie?

0

Raczej 3 widoki.

1

Ja bym dał ifa jeżeli jest to tylko jeden button a kodu kodu w tym widoku masz dużo dużo więcej

0

No nie, w zasadzie wszystko rozchodzi się o ten button, bo w zależności od usera, będzie on pełnił inną funkcję. Wiadomo, najwygodniej jest zrobić to w widoku, ale tak chciałem pogadać pod kątem jak jest ogólnie przyjęte.

W nowych projektach jak to zresztą wygląda? Czy kod C# sprowadza się jedynie do backendu z wystawionym API i całkowicie osobnym projektem konsumującym owe, czy korzysta się także z razora i tego klasycznego ASP.NET'owego zwracania widoków?

0

Ogólnie to jest tak, że trzymanie backendowej logiki w widoku jest słabe

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1