CSS

Border-width

adek05

border-width - styl określający grubość obramowania

border-width służy do krótkiego przypisywania wartości dla stylów: Border-top-width, Border-right-width, Border-bottom-width i Border-left-width.

Wartości

Od jednej do czterech wartości: * grubość w dowolnej [[CSS/jednostki|jednostce]] * thin * medium * thick lub pojedyncza wartość [[CSS/inherit]]. Wartości thin, medium i thick to odpowiednio cienka, średnia i gruba linia. Specyfikacja nie określa dokładnych grubości przypisanych do tych wartości; ustala jedynie, że thinmediumthick.

W zależności od ilości wartości

  1. Jeśli określona została jedna wartość, jest ona przypisywana do wszystkich stylów wymienionych powyżej.
  2. Jeśli zostały określone dwie - pierwsza jest przypisywana do Border-top-width i Border-bottom-width, a druga do Border-left-width i Border-right-width.
  3. Jeśli określono trzy wartości - pierwsza jest przypisywana do Border-top-width, druga do Border-left-width i Border-right-width, a trzecia do Border-bottom-width
  4. Gdy zaś podano cztery wartości - są one przypisywane stylom Border-top-width, Border-right-width, i Border-bottom-width i Border-left-width, w tej właśnie kolejności.

Odpowiednik [[(X)HTML|hipertekstowy]]

* atrybut [[(X)HTML/Atrybuty/border]]

Pokrewne style

* [[CSS/border-color]] * [[CSS/border-style]]

Wersja specyfikacji

* CSS1 * CSS2 * CSS2.1 * CSS3

Wsparcie przeglądarek

* Wszystkie nowoczesne przeglądarki
CSS

2 komentarzy

tylko zobacz, Kooba, ile tekstów by było trzeba poprawiać. Swoją drogą, mnie się bardziej podoba "Odpowiednik html".

"Odpowiednik hipertekstowy" podoba mi się, lepsze niż "Odpowiednik html". To opisywanie że jedna wartość to blABLA dwie to blabla itd można by wziąc jako szablon, bo to się często powtarza.